Falstart szczypiornistów Nielby. Wysoka porażka w Legnicy!

Kacper Bagrowski
W 1. kolejce Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych Nielba Wągrowiec uległa ekipie Siódemka-Miedź-Huras Legnica 33:27.

Nie tak wągrowczanie chcieli przywitać się z nowymi rozgrywkami, choć uczciwie trzeba przyznać - to nie oni byli faworytami ekspertów. Ten mecz przypomniał jednak wszystkie demony z poprzedniego sezonu.

Od początku goście z Wągrowca nie mogli wstrzelić się do bramki rywala, jakby sparaliżowani strachem. Strzelecką niemoc przełamał Patryk Skrzypczak dopiero osiem minut po rozpoczęciu meczu. Żółto-czerni dość szybko odrobili straty, wyszli nawet na prowadzenie. Do końca pierwszej części spotkania drużyny grały już niemalże punkt za punkt i po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Druga połowa jednak przypomniała fanom z Wągrowca rundę wiosenną poprzedniego sezonu, gdyż schemat był identyczny. Na początek Nielbiści tracą kilka bramek i dają odskoczyć przeciwnikowi (21:16), później w heroiczny sposób doprowadzają do wyrównania (21:21), żeby po chwili w miarę wyrównanej gry znów dać odskoczyć rywalom. I tej straty odrobić się już nie dało. W drugiej połowie podopieczni Bartosza Świerada zostali wręcz zmiażdżeni przez gospodarzy z Legnicy i nie pomagały tu dobra postawa w bramce debiutującego Filipa Jankowskiego czy dobra forma, którą potwierdzili Paweł Gregor i kolejny debiutant - Karol Przychodeń. Żółto-czarni notorycznie mylili się w ofensywie, popełniali proste błędy, nie wykorzystali nawet żadnego rzutu karnego!

Za Nielbą koszmarny początek nowych rozgrywek, trzeba jednak powiedzieć wprost - zespół z Legnicy to poważny rywal, który będzie chciał powalczyć o strefę medalową. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych spotkaniach stres opuści wągrowczan i będą oni mogli zachwycać swoich kibiców jak za starych, dobrych lat.

W 2. kolejce żółto-czarna brygada zainauguruje sezon we własnej hali. Rywalem Nielbistów będzie zespół Budnex Stal Gorzów. Ekipa ta również nie może zaliczyć pierwszej kolejki do udanych - gorzowianie ulegli KPR Legionowo 22:29. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 25 września o godzinie 18:00.

MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica - MKS Nielba Wągrowiec 33:27 (13:13)
Nielba: Gregor 10, Przychodzeń 5, Drzazgowski 4, Duszyński 3, Hoffmann 3, Kelm 1, Skrzypczak 1, Widziński, Tepper, Jankowski (B), Gawlik (B)

Kadra Nielby Wągrowiec na sezon 2021/2022.

Nielba Wągrowiec rozpoczyna sezon w Lidze Centralnej. Przeds...