Fatalna seria trwa. Trzecia z rzędu porażka piłkarzy Nielby Wągrowiec.

Kacper Bagrowski
Starania Nielbistów po raz kolejny nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Starania Nielbistów po raz kolejny nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Kacper Bagrowski
W 14. kolejce piłkarskiej III ligi grupy II piłkarzy Nielby Wągrowiec przegrali w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 3:1.

To miał być przełomowy mecz dla żółto-czarnych. W ostatnich tygodniach podopieczni Radosława Kołackiego zaliczyli dwie bolesne porażki na własnym stadionie – ze szczecińskim Świtem (0:1) z KP Starogard Gdański (0:2) oraz wyjazdowy remis z Gwardią Koszalin. Ostatnie zwycięstwo Nielbiści odnieśli ponad miesiąc temu - 26 września. Niestety, ta sztuka nie udała im się w piątkowym spotkaniu i do Wągrowca wracają na tarczy.

Od pierwszych minut piłkarze z Kołobrzegu byli stroną dominującą. Ze świetnej strony pokazywał się młodziutki Hubert Kolano. Już w 18 minucie spotkania sprawdził czujność bramkarza Nielby, Patryka Łagodzińskiego mocnym strzałem z dystansu, a w 37 minucie wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie, wykańczając składną, zespołową akcję "Perły Bałtyku". W ekipie żółto-czarnych najlepszą okazję do strzelenia gola w pierwszej połowie miał Rafał Leśniewski, który wykonywał rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego. Posłał jednak piłkę wysoko ponad bramką rywali.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dużo odważniejszej postawy gości z Wągrowca. Zaowocowało to chwilą radości, kiedy to w 63 minucie po kontrataku bramkę wyrównującą dla Nielby zdobył Rafał Leśniewski. Sformułowanie "chwila radości" nie zostało tutaj użyte przypadkowo. Następne sześć minut było bowiem dla podopiecznych Radosława Kołackiego dość sporym szokiem i kubłem zimnej wody wylanym na głowę. W 67 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki Łagodzińskiego głową skierował środkowy obrońca Kotwicy, Gilson Correia. Dwie minuty później również po strzale głową wynik na 3:1 dla gospodarzy ustalił Michał Koźlik. Po tych dwóch szybkich ciosach piłkarze Nielby już się nie podnieśli. Do końca spotkania atakowali bramkę rywali, przejmując inicjatywę w tym meczu, ale niestety - nic to nie dało.

Tą porażką piłkarze z Wągrowca mocno skomplikowali swoją sytuację w tabeli. Po serii sobotnich spotkań, w których Flota Świnoujście pokonała ekipę ze Starogardu Gdańskiego, a Jarota Jarocin odniosła okazałe zwycięstwo nad Górnikiem Konin (9:1), Nielbiści z dorobkiem 17 punktów spadli z 13. na 15. miejsce.

Następna okazja do rehabilitacji już w środę, 4 listopada. Wtedy to piłkarze Nielby udadzą się na zaległy mecz do Wejherowa, gdzie zmierzą się z tamtejszym Gryfem. Najbliższy rywal żółto-czarnych to jeden z outsiderów ligi - jest więc nadzieja na przełamanie złej passy.

Kotwica Kołobrzeg - Nielba Wągrowiec 3:1 (37' Hubert Kolano, 67' Gilson Correia, 69' Michał Kożlik - 63' Rafał Leśniewski)

Nielba Wągrowiec przegrywa na własnym stadionie z KP Staroga...