Gmina Wągrowiec. Turniej strażacki na dmuchanym torze przeszkód

Monika Zaganiaczyk
Monika Zaganiaczyk
Udostępnij:
W Łeknie w gminie Wągrowiec stanął ogromny dmuchany tor przeszkód, na którym zorganizowano turniej strażacki. Wydarzenie połączone było z piknikiem rodzinnym.

W niedzielę 8 maja 2022roku na boisku w Łeknie stanął dmuchany tor przeszkód Wipeout. Na mierzącym 24 metry torze rywalizowali strażacy z gminy Wągrowiec. Przejście tory wymagało od nich nie tylko sprawności fizycznej, ale i sporo sprytu.

Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszanach. Na drugim stopniu podium znalazła się drużyna z OSP Pawłowo Żońskie.

OSP w gminie Wągrowiec

Straże Pożarne w gminie Wągrowiec mają wieloletnią tradycję i stale się rozwijają. Mówił o tym wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak w książce "Kronika OSP w Wielkopolsce", która została wydana przez wydawnictwo Polska Press.

- Nowoczesny strażak ochotnik to doskonale wykształcony i wyszkolony ratownik. Godziny spędzone na kursach i ćwiczeniach są czasem, który mógłby być przeznaczony na odpoczynek lub poświęcony Rodzinie, dlatego ogromne podziękowania należą się również Ich bliskim za okazywane zrozumienie i wsparcie. Ochotnicze Straże Pożarne to filar życia społecznego wsi i miasteczek. Remizy były i są miejscem kultywowania tradycji, kultury i sztuki. Przy niektórych jednostkach działały także zespoły artystyczne. W remizach OSP organizowane są zabawy, potańcówki, wieczorki taneczne i zabawy dla dzieci. Druhowie są inicjatorami różnorodnych działań integrujących lokalne społeczności.
Ważna dla środowiska strażackiego jest troska o własne tradycje, sztandar, zachowanie wiedzy o ich dorobku dla przyszłych pokoleń. Właśnie dlatego jednostki prowadzą własne kroniki, które są cennym źródłem informacji dla dokumentowania historii pożarnictwa i życia „małej ojczyzny”.
Strażacy podnoszą rangę każdej gminnej uroczystości, stanowią ogromne wsparcie w zapewnieniu ładu, porządku oraz bezpieczeństwa pielgrzymek. Druhowie OSP z terenu gminy biorą udział w zabezpieczeniu Spotkań Młodzieży organizowanych co roku na Lednicy.
Doceniając znaczenie Organizacji OSP Gmina Wągrowiec systematycznie dba o wyszkolenie i wyposażenie, zapewniając najwyższej klasy sprzęt bojowy i troszcząc się o wysoki standard remiz strażackich.
Druhowie za swą humanitarną, bezinteresowną służbę - za odwagę i ofiarność otrzymują medale i odznaczenia. Otaczani są najwyższym zaufaniem całej gminnej społeczności a mundur strażaka ochotnika jest symbolem dumy i szacunku - czytamy słowa wójta.

Zobaczcie, jak sobie radzili strażacy z gminy Wągrowiec na torze w Łeknie i kto im kibicował

Gmina Wągrowiec. Turniej strażacki na dmuchanym torze przeszkód

ZOBACZ TAKŻE

Pierwsza komunia święta w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w ...

Komunia święta 2022 w Mieścisku. Uroczystość odbyła się kośc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie