Gmina Wągrowiec. Uchwalono budżet na 2021 rok. Wśród zadań dokumentacja techniczna na drogę z Wiatrowa do Wiatrowa Las

Monika Zaganiaczyk
Monika Zaganiaczyk
Pixabay.com
Rada Gminy Wągrowiec na ostatniej sesji w 2020 roku uchwaliła budżet na 2021 rok. Radni byli w tej kwestii jednomyślni. Jakie inwestycje są zaplanowane w nowym roku?

Planowane na przyszły rok dochody wynoszą 63 581 413,25 zł, a wydatki 68 308 177,71 zł.

Jedną z inwestycji, która jest szczególnie interesująca, jest dokumentacja techniczna na budowę drogi nr 215535P Wiatrowo - Wiatrowo Las od drogi wojewódzkiej nr 196 do drogi wojewódzkiej nr 24.

Warto zaznaczyć, że w 2021 roku zostanie opracowana dokumentacja techniczna. Jak informuje wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, została już wyłoniona firma, która się tym zajmie. Siedziba tej firmy mieści się w Złotowie.

- Zabezpieczyliśmy w budżecie środki na opracowanie dokumentacji technicznej ważnej drogi, która połączy wyjazd z Wągrowca w kierunku Rogoźna z wyjazdem z Wągrowca w kierunku Poznania. To rozwiązanie komunikacyjne pomiędzy dwiema wojewódzkimi drogami. Jeśli chodzi o samą budowę tej drogi, szansę na jej realizację widzimy w środkach na budowę dróg. Będziemy tutaj celowali w środki rządowe - powiedział nam wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak.

Poza tą inwestycją, gmina Wągrowiec planuje także realizację wielu innych. Wśród nich znajdują się m.in.

  • Kontynuacja zadania pn. Organizacja gospodarki wodno - ściekowej dla miejscowości Łekno - Tarnowo Pałuckie oraz Przebudowę ulicy Klonowej wraz z infrastrukturą techniczną w Kobylcu.
  • Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Potulice.
  • Budowa wiaty rekreacyjnej w Kamienicy.
  • Przebudowa lokali mieszkalnych i wyodrębnienia łazienki w budynku komunalnym w miejscowości Dąbkowice. Termomodernizacja wraz z przebudową budynku Ośrodka Zdrowia w Żelicach.
  • Likwidacja barier i zwiększenie dostępności budynku Urzędu Gminy Wągrowiec poprzez budowę windy, utworzenie miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych oraz utwardzenie terenu w obrębie dojścia do windy.
  • Modernizacja kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej w Żelicach.
  • Kontynuacja dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.
  • Budowa ośrodków edukacji ekologicznej wraz z budową i rozbudową ścieżek edukacyjnych oraz prowadzeniem kampanii edukacyjno – ekologicznych na terenie Gminy Wągrowiec.
  • Modernizacja świetlic gminnych, w tym: Modernizacja świetlicy wiejskiej w Ochodzy oraz doposażenie placów zabaw na terenie Gminy Wągrowiec

- Sądzimy wraz z radą, że budżet na przyszły rok jest prorozwojowy. Stawiamy na rozwój i to jest nasz cel. Wiele z inwestycji wartych będzie ponad milion złotych. Tutaj warto wymienić modernizację ośrodka zdrowia w Żelicach czy budowę Ośrodków Edukacji Ekologicznej w Kobylcu i Micharzewie - podsumowuje wójt Majchrzak.

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie