Liga Centralna: Nielba rozpoczyna sezon od porażki w Przemyślu

Daria Bonowska
MKS Nielba Wągrowiec
Nielba Wągrowiec rozpoczyna sezon 2022/23 Ligi Centralnej od porażki z Orlen Upstream SRS Przemyśl. Kilka niewykorzystanych okazji i kary w kluczowych momentach spotkania spowodowały, że pierwszy mecz ligowy nie poszedł po myśli ekipy z Wągrowca.

Mocno okrojona Nielba Wągrowiec

Drużyna z Wągrowca do Przemyśla wybrała się w okrojonym składzie. Filip Jankowski nie pojawił się na meczu ze względów zdrowotnych, tak samo jak Paweł Gregor, który cały czas dochodzi do sprawności po kontuzji. Ze względów prywatnych, zabrakło Patryka Skrzypczaka oraz trenera Bartosza Świerada, którego zastąpił Krzysztof Olszak.

Słabsza końcówka pierwszej połowy

MKS Nielba Wągrowiec rozpoczęła mecz od straty kilku bramek. Udało się jednak dogonić Upstream Przemyśl i doprowadzić do wyniku 8:8. Później znów, nastąpił zastój w ekipie z Wągrowca i w 24 minucie na tablicy pojawił się wynik 13:9 dla drużyny gospodarzy. Zastępca trenera postanowił zainterweniować, biorąc czas dla ekipy z Wągrowca. Po przerwie Karol Przychodzeń trafił z karnego zmieniając wynik na 13:10. Nielba mogła zmniejszyć stratę do dwóch bramek, jednak przez niewykorzystane szanse i dwuminutową karę dla Andrzeja Duszyńskiego na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 17:13 dla Orlen Upstream SRS Przemyśl.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić

Nielba Wągrowiec lepiej rozpoczęła drugą połowę doganiając miejscową drużynę na wynik 17:15.
W 42 minucie trener drużyny z Przemyśla wziął czas, po tym jak Nielba Wągrowiec doprowadziła do wyrównania 19:19. Po interwencji trenera gospodarze odskoczyli na dwie bramki.
W 48 minucie Nielba stanęła przed szansą wyjścia na prowadzenie, jednak Daniel Kelm nie trafił w kontrze. Już w 51 minucie drużyna gości grała w podwójny osłabieniu, a ekipa z Przemyśla odskoczyła na trzy bramki 25:22. Dwie minuty przed końcem spotkania gospodarze odskoczyli już na pięć bramek. Przed końcem meczu dołożyli jeszcze jedno trafienie, ustanawiając tym samym wynik końcowy meczu na 32:26.

Nielba Wągrowiec - Orlen Upstream SRS Przemyśl 26:32 (13:17)

Nielba: Przychodzeń 9, Drzazgowski 6, Świątkiewicz 4, Kelm 2, Widziński 2, Duszyński 2, Hoffmann 1, Wachowiak, Andrzejewski, Drobik, Szmania, Dąbrowicz (B), Gawlik (B)