Liga Centralna: Nielba Wągrowiec pokonuje lidera KPR Legionowo

Daria Bonowska
Sobota, 10 grudnia, okazała się bardzo szczęśliwa dla Nielby Wągrowiec. Niepokonany dotąd lider Ligi Centralnej KPR Legionowo uległ żółto-czarnym.

Świetny początek spotkania

Świetnie mecz rozpoczął Karol Przychodzeń, który po stracie rywali trafił z kontry, później również zabrał im piłkę. Po 5 minutach bez bramki, znów bramkarza Legionowa pokonał Karol Przychodzeń. W 9 minucie, świetną obroną popisał się Artur Gawlik, jednak po stracie piłki ekipy z Wągrowca, to drużyna z Legionowa wyszła na prowadzenie 4:5. Nastąpił moment nieskutecznej gry żółto-czanych. W 20 minucie Nielba grała czterema zawodnikami w polu, po dwóch dwuminutowych karach dla Patryka Skrzypczaka i Andrzeja Duszyńskiego, mimo tego wynik na tablicy wciąż był wyrównany: 9:9. Po karnym dla gości to drużyna z Legionowa wyszła na prowadzenie. Świetna obrona Gawlika i rzut Kelma doprowadził do dwubramkowej przewagi Nielby Wągrowiec. Rzut Andrzeja Duszyńskiego i obrona Artura Gawlika spowodowały, że to my na przerwę zeszliśmy w dobrych nastrojach, prowadząc 14:13.

Walka do ostatnich sekund

Drugą połowę Nielba rozpoczęła od rzutu karnego, który niestety nie został wykorzystany przez Dariusza Widzińskiego. A celnym trafieniem popisał się zawodnik z Legionowa. W 42 minucie odgwizdany został rzut karny dla drużyny z Legionowa, który wykorzystał Kamil Ciok, dając prowadzenie swojej drużynie (18:19). W 48 minucie o czas poprosił trener przyjezdnych, po świetnej obronie Artura Gawlika i celnym rzucie drużyny z Wągrowca. Teraz nieudane akcje po stronie Nielby i trener Bartossz Świerad poprosił o czas. Ostatnie minuty meczu były grą nerwów. Raz na prowadzenie wychodziła drużyna gości, raz gospodarze. Świetna obrona Artura Gawlika i na ostatnie 40 sekund to Nielba była przy piłce. Wszyscy kibice ostatnie minuty meczu dopingowali drużynę z Wągrowca. Żółto-czarni nie oddali zwycięstwa do końca.

Nielba Wągrowiec – KPR Legionowo 26:25 (14:13)

Przychodzeń 6, Drzazgowski 5, Duszyński 4, Skrzypczak 2, Świątkiewicz 2, Kelm 2, Hoffmann 2, Widziński 2, Gąsiorek, Gawlik 1, Jankowski, Szmania, Chomko, Dąbrowicz, Kamiński