Liga Centralna: Nielba Wągrowiec wydarła zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu z Olimią Piekary Śląskie

Daria Bonowska
Kacper Bagrowski
Wyjazdowy mecz Nielby Wągrowiec z Olimpią Piekary Śląskie, trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Wyżej notowany przeciwnik

MKS Nielba Wągrowiec jechała na sobotni mecz do oddalonej o 450 km Olimpii Piekary Śląskie pokrzepiona ostatnim zwycięstwem we Wrocławiu. Niestety zabrakło kontuzjowanych: Andrzeja Duszyńskiego i skutecznego debiutanta Filipa Drobika. Według ekspertów wyżej notowana Olimpia była upatrywana w roli faworyta. Nielba ma słaby kalendarz gier w pierwszej rudzie, długie wyjazdy praktycznie co tydzień, do tego brak Pawła Gregora który zawsze był motorem napędowym i potrafił rzucić kilkanaście bramek w jednym meczu.

Niesamowita końcówka meczu

Po pierwszej połowie małe zaskoczenie Nielba prowadziła 17-18, choć to drużyna gospodarzy dominowała. Natomiast druga połowa to skuteczna gra Igora Drzazgowskiego i celne karne Dariusza Widzińskiego. Jednak o największe emocję przyprawiła kibiców ostatnia akcja w 59 minucie. W bramce nieoceniony Artur Gawlik i kontra prosto w ręce Karola Przychodzeń, który zdobył swoją dziesiątą bramkę w ostatniej sekundzie meczu! I tym sposobem ustanowił wynik końcowy na 30-31. Tą niesamowitą akcję można zobaczyć na portalach społecznościowych MKS Nielby Wągrowiec.

Mecz z liderem w Wągrowcu

Niewątpliwie zimna krew i gra do końca spowodowały, że trzy punkty jadą do Wągrowca. Trzeba dodać, że mecze żółto-czarnych cieszą się wielkim zainteresowaniem podczas cotygodniowych relacji. Natomiast, już 10 grudnia, do Wągrowca przyjeżdża lider z Legionowa.
MKS Nielba Wągrowiec zaprasza wszystkich spragnionych szczypiorniaka kibiców na Hale OSiR Wągrowiec.

Nielba Wągrowiec – Olimpia Piekary Śląskie 31:30 (18:17)

Przychodzeń 10, Widziński 10, Drzazgowski 6, Skrzypczak 4, Kelm 1, Gąsiorek, Świątkiewicz, Hoffmann, Szmania, Gawlik, Jankowski, Dąbrowicz.