Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikołajki na sportowo w Szkole Podstawowej nr 3 w Wągrowcu. Gościnią specjalną mistrzyni olimpijska!

Kacper Bagrowski
Kacper Bagrowski
Sport, rywalizacja, zabawa i... mistrzyni olimpijska. To wszystko czekało w Mikołajki na uczniów wągrowieckiej SP3
Sport, rywalizacja, zabawa i... mistrzyni olimpijska. To wszystko czekało w Mikołajki na uczniów wągrowieckiej SP3 Kacper Bagrowski
6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wągrowcu odbyły się "SKS-owe Mikołajki". Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach, a dopingowała ich złota medalistka z Igrzysk w Rio.

Wągrowiecka "Trójka" znalazła się w elitarnym gronie 32 szkół z całej Polski (po dwie w każdym województwie), które dostąpiły zaszczytu zorganizowania Mikołajek w towarzystwie... mistrzyni olimpijskiej!

Złota medalistka w akcji

Gościnią w hali przy ul. Letniej była Natalia Madaj-Smolińska - złota medalistka w wioślarstwie z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku. Olimpijka byłą obecna podczas turnieju piłki nożnej halowej, po czym czynnie dopingowała najmłodszych sportowców w wyścigach rzędów. Po zawodach wręczyła ona nagrody dla najlepszych. Nie zabrakło także prezentu dla całej szkoły, jakim był sprzęt sportowy. Po części oficjalnej wioślarka poświęciła jeszcze kilka minut na sesję pytań i odpowiedzi, zdjęcia z uczniami i autografy.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsi, z klas 2-3 startowali w wyścigach rzędów, nieco starsi - z klasy 4-5 zmierzyli się ze sobą w dwa ognie, zaś najstarsi - uczniowie klas 6-7 rywalizowali w turnieju w piłkę nożną halową. Zwycięzcy zawodów piłkarskich (występujący tego dnia jako zespół "Coco Jumbo"), którzy byli jednocześnie jednymi z najdłużej uczęszczających na zajęcia SKS uczniami otrzymali specjalną statuetkę przyznaną przez Szkolny Związek Sportowy w Wielkopolsce. Niezależnie od wyników - tego dnia liczył się po prostu sport, ruch i dobra zabawa!

Duma dyrektora

Zadowolenia z organizacji tak dużej imprezy nie krył dyrektor SP3 - Piotr Gąsiorek, który w przemowie podziękował za przybycie Natalii Madaj-Smolińskiej. Złożył on także gratulacje na ręce głównego organizatora poniedziałkowego przedsięwzięcia, nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Mendlika. Zadeklarował przy tym, że jest skory do organizowania tego typu imprez znacznie częściej.

Wiele wskazuje na to, że kolejne zawody sportowe przy ulicy Letniej mogą odbywać się w sali gimnastycznej, która będzie posiadała już patrona. Dyrektor Gąsiorek złoży niebawem wniosek do burmistrza o nadanie jej imienia zmarłego przedwcześnie wieloletniego nauczyciela, pracującego w tej szkole - Marka Marchela.

Zgadza się - planuję zgłosić do Burmistrza Miasta Wągrowca wniosek o nadanie sali sportowej przy ul. Letniej 1 imienia Marka Marchela. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wągrowcu pracował od 1 września 1988 roku. W tym czasie wykształcił niezliczoną rzeszę uczniów, sportowców. Był podporą Naszej Szkoły, szanowanym pedagogiem przez każdego ucznia, nauczyciela, rodzica. Dlatego podjąłem taką decyzję, aby pamięć o Panu Marku została zachowana również dla przyszłych pokoleń.

- mówił nam w listopadzie Piotr Gąsiorek.

ZOBACZ TAKŻE

Trójka wśród najlepszych

Do organizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim były imprezy z udziałem mistrzów olimpijskich wytypowano 32 szkoły w całej Polsce - po dwie z każdego województwa. W Wielkopolsce w tak elitarnym gronie znalazły się właśnie wągrowiecka Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa z pobliskiego Budzynia. Jakie były kryteria wyboru?

Każda szkoła w danym województwie uczestnicząca w programie SKS mogła złożyć projekt (program festynu mikołajkowego, który przeprowadzi w swojej szkole) i tak też zrobiliśmy. O udziale decydował Szkolny Związek Sportowy w Wielkopolsce. Oficjele brali pod uwagę poprawność zgłoszenia, pomysł na program festynu oraz zaangażowanie w prowadzeni zajęć sportowych SKS w szkole. My w naszej szkole pracujemy z dziećmi już od kilku lat, więc z pewnością zostało to dostrzeżone

- opowiada Andrzej Mendlik, nauczyciel wychowania fizycznego w wągrowieckiej "Trójce".

ZOBACZ TAKŻE

Obecnie w szkole działają trzy koła sportowe, prowadzone w ramach projektu SKS - są to grupy trenujące piłkę nożną, piłkę ręczną oraz siatkówkę.

Jak działa program SKS?

SKS to oczywiście skrót od "Szkolny Klub Sportowy". Realizacja tego projektu jest obecnie nadzorowana przez Ministerstwo Sportu. Uczestnikami i beneficjentami programu są dzieci i młodzież szkolna, uczęszczające do danej placówki szkolnej na terytorium Polski. Zajęcia w ramach programu realizowane są od 1 stycznia do 16 grudnia danego roku (zajęcia rozłożone są na dany rok kalendarzowy) Udział uczniów w zajęciach realizowanych w ramach programu SKS jest dobrowolny i bezpłatny, a prowadzić je mogą być wyłącznie nauczyciele prowadzący zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

ZOBACZ TAKŻE

"SKS-y" muszą być prowadzone dwa razy w tygodniu, a ich czas trwania wynosi 60 minut. Celem Programu SKS jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.

Sport, rywalizacja, zabawa i... mistrzyni olimpijska. To wszystko czekało w Mikołajki na uczniów wągrowieckiej SP3

Mikołajki na sportowo w Szkole Podstawowej nr 3 w Wągrowcu. ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto