Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Minął rok... Jaki był 2018? Co się wydarzyło? "Tygodnik Wągrowiecki" podsumowuje ostatnie dwanaście miesięcy CZĘŚĆ 2.

Arkadiusz Dembiński
Lipiec

„Pomoc doraźna to nie sklep. Nie spełniamy życzeń pacjentów” - to jedno z szokujących stwierdzeń jakie można było znaleźć w komunikacie wywieszonym w POZ wągrowieckiego szpitala. Treść  wywołała wówczas wielkie kontrowersje wśród pacjentów. Ostatecznie kontrowersyjny regulamin zniknął. 

W lipcu odbyła się także największa muzyczna impreza tego lata. Do Wągrowca zawitało Radio ZET. Na scenie wystąpiła Edyta Górniak, Sarsa, czy Mesajah. 

Sierpień

3 sierpnia na cmentarzu w Mieścisku pożegnano Helenę Kowalewską z domu Gwozdowicz, odznaczoną medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Kobieta podczas wojny ukrywała 14-letnią Żydówkę Lusię Rozen - jedyną ocalałą z rodziny adwokata Arnolda Rozena, byłego współpracownika ojca. Helena Gwozdowicz brała również udział w tajnym nauczaniu. W sierpniu głośny był także apel znanej blogerki, uczestniczki Miss Lata na Pałukach... kobieta zaoferowała 100 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ujęciu hejtera, który w sieci obrażał ją i jej córeczkę. 

Również w sierpniu na ulicach Wągrowca można było zobaczyć defiladę wojskową. Ulicami stolicy naszego powiatu przemaszerowali rekonstruktorzy w mundurach z okresu Powstania Wielkopolskiego. Wówczas poświęcono także replikę sztandaru saperów. 

W sierpniu informowaliśmy także o wydarzeniach na jednym z osiedli w Wągrowcu. „To anioły” tak o swoich sąsiadach mówili członkowie rodziny chorej Weroniki Spławskiej. Pierwsi z pomocą 24-letniej wągrowczance pospieszyli właśnie jej sąsiedzi.
Lipiec „Pomoc doraźna to nie sklep. Nie spełniamy życzeń pacjentów” - to jedno z szokujących stwierdzeń jakie można było znaleźć w komunikacie wywieszonym w POZ wągrowieckiego szpitala. Treść wywołała wówczas wielkie kontrowersje wśród pacjentów. Ostatecznie kontrowersyjny regulamin zniknął. W lipcu odbyła się także największa muzyczna impreza tego lata. Do Wągrowca zawitało Radio ZET. Na scenie wystąpiła Edyta Górniak, Sarsa, czy Mesajah. Sierpień 3 sierpnia na cmentarzu w Mieścisku pożegnano Helenę Kowalewską z domu Gwozdowicz, odznaczoną medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Kobieta podczas wojny ukrywała 14-letnią Żydówkę Lusię Rozen - jedyną ocalałą z rodziny adwokata Arnolda Rozena, byłego współpracownika ojca. Helena Gwozdowicz brała również udział w tajnym nauczaniu. W sierpniu głośny był także apel znanej blogerki, uczestniczki Miss Lata na Pałukach... kobieta zaoferowała 100 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ujęciu hejtera, który w sieci obrażał ją i jej córeczkę. Również w sierpniu na ulicach Wągrowca można było zobaczyć defiladę wojskową. Ulicami stolicy naszego powiatu przemaszerowali rekonstruktorzy w mundurach z okresu Powstania Wielkopolskiego. Wówczas poświęcono także replikę sztandaru saperów. W sierpniu informowaliśmy także o wydarzeniach na jednym z osiedli w Wągrowcu. „To anioły” tak o swoich sąsiadach mówili członkowie rodziny chorej Weroniki Spławskiej. Pierwsi z pomocą 24-letniej wągrowczance pospieszyli właśnie jej sąsiedzi.
Rok 2018 jest już historią. To był rok zmian, ważnych wydarzeń, niekończących się inwestycji... Wszystko co działo się przez te dwanaście miesięcy relacjonowaliśmy dla Państwa na łamach „Tygodnika Wągrowieckiego”.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto