MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na Rynku w Wągrowcu było niebiesko! Szkoła Podstawowa nr 3 przygotowała kolejne wydarzenie z okazji Dnia Świadomości Autyzmu

Alicja Tylkowska
"Wągrowiec na niebiesko z SP 3" - Dzień Świadomości Autyzmu
"Wągrowiec na niebiesko z SP 3" - Dzień Świadomości Autyzmu Alicja Tylkowska
To już kolejny rok, kiedy Szkoła Podstawowa nr 3, im. M. Kopernika w Wągrowcu, uroczyście obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem: Wągrowiec na niebiesko z SP3.

W czwartek, 4 kwietnia, świętowano na wągrowieckim Rynku Dzień Świadomości Autyzmu. To czas, kiedy wszyscy otwierają się na różnorodność i empatię. To także doskonała okazja, by okazać wsparcie osobom dotkniętym autyzmem. Wszechobecne niebieskie barwy nie tylko ozdabiały przestrzeń, lecz też przypominały o potrzebie zrozumienia i akceptacji dla każdego człowieka. To wyjątkowe wydarzenie to dowód, że wspólnie można tworzyć lepszy świat dla wszystkich. Taki cel niewątpliwie ma Szkoła Podstawowa nr 3 z Wągrowca, która była organizatorem wydarzenia "Wągrowiec na niebiesko z SP 3".

- Cieszę się, że jesteście i dziękuję! Chciałbym, żeby to był wspaniały czas dla nas wszystkich

- obecnych przywitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Piotr Gąsiorek

Rynek był pełen dzieci, młodzieży i dorosłych!

W wydarzeniu wzięły udział szkoły, przedszkola i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Było również mnóstwo osób, które - przechodząc obok radosnego, niebieskiego Rynku - postanowiły dołączyć.

- Zasługujecie wszyscy na brawa! Jesteśmy tu dzisiaj razem, wspieramy się, bo to dzień utożsamiania z autyzmem. Taki dzień pokazuje, że wszyscy jesteśmy równi.

- powiedział burmistrz

Minęło już 7 lat odkąd po raz pierwszy w Wągrowcu zorganizowano obchody Dnia Świadomości Autyzmu. Jest to ściśle związane z szerzeniem wiedzy na ten temat.

- Obecnie jest lepiej. Widać to szczególnie w naszej szkole. Uczniowie bardziej zżywają się z tymi "niebieskimi" dziećmi. Staramy się ich uświadamiać na lekcjach wychowawczych - prowadzimy takie warsztaty, żeby uczniowie zrozumieli to wszystko i lepiej postrzegali dzieci ze spektrum autyzmu. Włączają się również rodzice. Co jest zaskakujące, to fakt, że dzieci lepiej już dostrzegają tę różnorodność, niż osoby starsze. Jednak myślę, że jesteśmy na najlepszej drodze, ponieważ wszyscy są dla nas ważni.

- mówiła Małgorzata Grochocińska, nauczycielka z SP 3, współorganizująca wydarzenie

Warto dodać - na co również zwracali uwagę organizatorzy wydarzenia - że skoro osoby ze spektrum autyzmu są inne, to nie znaczy, że są gorsze. Mają wiele zaskakujących talentów i zdolności, o których często się słyszy, a które potrafią zaskoczyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto