Nielba pokonała u siebie Raków Częstochowa 1-0

JAR
1:0 to łagodny wymiar kary dla gości spod Jasnej Góry. Nielba dominowała przez większość spotkania i gdyby piłkarze żółto-czarnych wykorzystali część ze swoich stuprocentowych sytuacji wynik byłby znacznie wyższy.

Sobotnie spotkanie w ramach 26 kolejki II ligi w grupie zachodniej od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze żółto-czarnych. Zmasowane ataki przyniosły skutek już w 11 minucie spotkania. Właśnie wtedy piłkę do bramki gości skierował głową obrońca Jakub Poznański. Kolejne minuty nie przyniosły żadnych zmian.

Nielba grała pewnie, rozbijając ataki rywali już w środkowej strefie boiska. Groźną akcje goście stworzyli dopiero pod koniec pierwszej części spotkania. Strzał Piotra Ceglarza nie znalazł jednak drogi do bramki strzeżonej przez Jacka Wosickiego.

Po przerwie podopieczni Jerzego Brzęczka grali już nieco lepiej. Nie pozwoliło im to jednak na zmianę rezultatu. Na ataki Ceglarza i Witczyka nielbiści odpowiedzieli dwoma groźnymi kontratakami. Dobrze zorganizowana defensywa pozwoliła na dowiezienie korzystnego wyniku do końca. Dzięki zwycięstwu wągrowczanie awansowali w tabeli na 11 pozycję.

Obszerniejsza relacja ze spotkania już w piątek w Tygodniku Wągrowieckim.