Nielba Wągrowiec tylko remisuje na własnym stadionie. Ogromny zawód!

Kacper Bagrowski
W meczu 14. kolejki ARTBUD IV ligi Nielba Wągrowiec zremisowała z Polonią Marcinki Kępno 1:1. wynik ten jest sporym zawodem - zespół Polonii jest bowiem dużo słabszy od żółto-czarnych...

Gospodarze przystępowali do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Nielba bowiem plasuje się w czołówce ligowej tabeli, Polonii bliżej zaś do dna. Wągrowczanie musieli wygrać jeżeli chcieli uniknąć powiększenia straty do lidera. Niestety...

Z powodu spóźnienia gości mecz rozpoczął się 10 minut później. Jesienna aura nie sprzyjała wysokiej frekwencji na trybunach, gdzie znów pojawiło się ok. 50 osób. Po raz pierwszy Nielbistów z poziomu boiska wspierał jednak... Mały, zabłąkany kociak. Ten opuścił stadion po pierwszej połowie i jak się okazało - podjął bardzo dobrą decyzję.

Od początku lepszym zespołem na boisku byli żółto-czarni. Podopieczni tria trenerskiego Kołacki- Szkudlarek-Majchrzak notorycznie marnowali jednak stwarzane przez siebie okazje. Doskonałych szans do wyprowadzenia zespołu na prowadzenie nie wykorzystali Sporek, Leśniewski, Korek czy Rozmarynowski. To zemściło się na Nielbistach dość szybko, bo już w 15. minucie meczu. Dwie niechlujne interwencje niepewnego dziś Patryka Łagodzińskiego, który zamiast złapać piłkę "wypluwał" ją przed siebie na gola zamienił Wawrzyniak. Goście nieoczekiwanie wyszli więc na prowadzenie, choć z przebiegu gry byli zespołem wyraźnie gorszym.

Gospodarze nie przestawali atakować, co przyniosło skutek w 28. minucie meczu. Gola na wagę remisu zdobył wówczas niezatapialny Rafał Leśniewski. Co przykre - więcej goli w tym meczu już nie padło. Wągrowczanie próbowali kreować kolejne sytuacje, niestety, za każdym razem brakowało odpowiedniego wykończenia. Jest to grzech, który prześladuje Nielbę coraz częściej i kosztuje ją utratę punktów. Optyczną przewagę, której nie udało się zamienić na konkrety w postaci bramek kibice z Wągrowca mogli obserwować chociażby w meczu z Obrą Kościan czy KKS-em II Kalisz.

Nielba Wągrowiec zajmuje w tabeli IV ligi czwarte miejsce. Z podium zepchnęła ją Centra Ostrów Wielkopolski, która wygrała dziś z Koroną Piaski 5:2. Żółto-czarni tracą jednak do prowadzącej Unii Swarzędz 7 punktów, co jest już dość poważną stratą. Przypomnijmy, że do III ligi awansuje tylko jeden zespół!

Za tydzień wągrowczanie udadzą się na mecz wyjazdowy do Wilczyna, gdzie zmierzą się z tamtejszymi Wilkami. Na stadion w Wągrowcu powrócą 11 listopada - w Święto Niepodległości w meczu pełnym podtekstów zmierzą się z silnym Mieszkiem Gniezno.

Nielba Wągrowiec - Polonia 1908 Marcinki Kępno 1:1 (1:1) (28' Leśniewski; 15; Wawrzyniak)

Nielba: Łagodziński - Gruszka, Jarysz, Lisiecki, Iskrzyński - Rocławski, Sporek, Korek - Dobrzykowski, Rozmarynowski - Leśniewski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani