Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa rada nadzorcza odwołała prezesa. Jakie zmiany zaszły już w radach nadzorczych spółek miejskich w Wągrowcu?

Arkadiusz Dembiński
Rafał Spachacz, Agnieszka Budka, Krzysztof Trzórzewski zasiadają aktualnie w radzie nadzorczej MPWik
Rafał Spachacz, Agnieszka Budka, Krzysztof Trzórzewski zasiadają aktualnie w radzie nadzorczej MPWik
Nowa wągrowiecka władza wprowadza zmiany. Te dotyczą nie tylko ratusza. Nowe osoby pojawiają się, lub niebawem pojawią się także, w spółkach podległych miastu.

Rozwój Wągrowca chcę opierać na współpracy z ludźmi, których darzę pełnym zaufaniem. Nowa Rada Nadzorcza oraz nowy prezes to dla mnie gwarancja, że łączą nas nie tylko wspólne cele, ale także metody ich osiągania - tak burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt uzasadniał odwołanie prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. O tym, że Krzysztof Garnetz stracił fotel prezesa informowaliśmy w minionym tygodniu na portalu wagrowiec.naszemiasto.pl. Stery miejskiej spółki przejął wówczas Wojciech Dworakowski-Nowicki, który był prokurentem w firmie oraz zajmował stanowisko dyrektora ds. eksploatacji i utrzymania sieci. Ustępujący prezes nie chciał rozmawiać z „Tygodnikiem” o odwołaniu go ze stanowiska.

Formalnie odwołał go nie burmistrz, lecz rada nadzorcza. Ta jednak, zanim doszło do odwołania, została zmieniona przez władze miasta.- Burmistrz Jarosław Berendt podjął decyzję o zmianie w składzie rady nadzorczej, wskutek której weszli do niej Agnieszka Budka, Rafał Spachacz i Krzysztof Tchórzewski - informują przedstawiciele wągrowieckiego ratusza. Za zasiadanie w radzie nadzorczej jej członkowie otrzymują wynagrodzenie.

- Wynagrodzenie: określone jako równowartość kwoty odpowiadającej iloczynowi podstawy wymiaru, rozumianej jako przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, oraz mnożnika 0,13 - wyjaśniają urzędnicy. W przeliczeniu wynosi ono ponad 600 złotych. Rada jednak nie musi spotykać się każdego miesiąca. Wystarczy spotkanie raz na kwartał. Kto może zostać członkiem rady? - Kandydat musi posiadać w szczególności wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznane w Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie przepisów odrębnych oraz posiada co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek. Niezależnie od powyższego, kandydat musi spełniać przynajmniej jeden z następujących wymogów: posiadać stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych; posiadać tytuł zawodowy radcy prawnego, adwokata, biegłego rewidenta, doradcy podatkowego, doradcy inwestycyjnego lub doradcy restrukturyzacyjnego; ukończyć studia Master of Business Administration (MBA); posiadać certyfikat (tu pada szereg certyfikatów przypis redakcji). - wyjaśniają urzędnicy. MPWiK to nie jest jedyna spółka miejska w radzie nadzorczej, której wprowadzono zmiany.

Nowy skład ma już także rada nadzorcza Zakładu Komunikacji Miejskiej. W skład rady aktualnie wchodzą: Józef Bojanowski, Marzena Borowińska, Grzegorz Tomaszewski. Zmiany zaszły także w radzie nadzorczej Wągrowieckiego TBS. - Roman Sytnik, Izabela Napiecek - wyliczają skład rady urzędnicy ratusza. Jak udało się nam dowiedzieć, skład tej rady będzie jeszcze uzupełniany. Kto się w niej znajdzie? Czy w innych spółkach także zajdą zmiany?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto