Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pary z dwóch gmin w powiecie wągrowieckim mogą skorzystać z dofinansowania do in vitro

Monika Zaganiaczyk
Monika Zaganiaczyk
Pixabay.com
Gminy Skoki i Mieścisko przystąpiły do programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Oznacza to, że pary, które borykają się z niepłodnością, będą mogły otrzymać dofinansowanie do zapłodnienia in vitro.

Programy dofinansowania leczenia metodą in vitro ze środków publicznych dla mieszkańców woj. wielkopolskiego realizuje Klinika InviMed. Wśród gmin 36 gmin, które przystąpiły do programu są Skoki i Mieścisko w powiecie wągrowieckim. Oznacza to, że pary zamieszkałe w tych gminach, mogą uzyskać dofinansowanie do zapłodnienia in vitro. Może to być ogromna szansa na zostanie rodzicami dla osób, które borykają się z niepłodnością.

Uczestnikom zakwalifikowanym do programu przysługuje możliwość dofinansowania do 5 000 zł.

- Para może skorzystać z 3 (maksymalnie) prób zapłodnienia pozaustrojowego (ilość prób z programów dla mieszkańców Wielkopolski sumuje się) – warunkiem jest dostępność miejsc oraz kolejna pozytywna kwalifikacja medyczna. Kwota ta jest przeznaczona na jedną procedurę i może być niższa jeśli nie zostaną wykonane wszystkie usługi medyczne przewidziane w programie - informuje Klinika InviMed.

ZOBACZ TAKŻE

Do kogo skierowany jest program dofinansowania in vitro?

Kto może zgłosić się do programu? Jakie warunki należy spełnić?

  • W dniu zgłoszenia muszą mieć ukończone 25 lat, a kobieta - nieukończone 40 lat według daty urodzenia.
  • Muszą mieszkać na terenie województwa wielkopolskiego, odpowiednio na terenie: Gminy Baranów, Gminy Czerniejewo, Gminy Czerwonak, Gminy Gostyń, Gminy Jastrowie, Gminy Kazimierz Biskupi, Gminy Kleczew, Miasta Koło, Miasta Konin, Gminy Kościelec, Miasta Leszno, Gminy Lipka, Gminy Lipno, Gminy Lisków, Gminy Mieścisko, Gminy Międzychód, Gminy Miłosław, Gminy Nekla, Gminy Nowe Skalmierzyce, Gminy Nowy Tomyśl, Gminy Obrzycko, Gminy Okonek, Gminy Olszówka, Gminy Opalenica, Gminy Ostrów Wielkopolski, Gminy Ostrzeszów, Gminy Pakosław, Gminy Przygodzice, Gminy Puszczykowo, Gminy Skoki, Gminy Szamotuły, Gminy Trzcianka, Gmina Wierzbinek, Gminy Wolsztyn, Miasta Złotów, Gminy Złotów, Powiatu Gnieźnieńskiego, tj. muszą być osobami fizycznymi mieszkającymi na terenie danej gminy lub powiatu województwa wielkopolskiego w rozumieniu Kodeksu cywilnego, od 12 miesięcy w chwili aplikowania do Programu i/lub mieszkającymi, zameldowanymi i rozliczającymi podatek dochodowy za poprzedni rok w danej gminie lub powiecie.
  • Muszą przedłożyć realizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w Programie oraz podpisać oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami innego Programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych lub nie uczestniczyły w podobnym Programie finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich trzech lat.
  • Musi zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.

O kwalifikacji do Programu ostatecznie decyduje lekarz w oparciu o wskazania medyczne.

Szczegóły kwalifikacji dostępne są na stronie internetowej szczegóły kwalifikacji do programu dofinansowania in vitro

ZOBACZ TAKŻE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto