Pierwsze zwycięstwo Nielby Wągrowiec przed własnymi kibicami

Daria Bonowska
MKS Nielba Wągrowiec odnotowuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Centralnej. Po zaciętym boju KPR Padwa Zamość ulega naszej drużynie 27:25.

Zacięta pierwsza połowa

W pierwszej połowie, raz na prowadzenie wychodziła drużyna z Wągrowca, raz drużyna z Zamościa. Do najwyższego prowadzenia Nielba doprowadziła, po rzucie Igora Drzazgowskiego, w 18 minucie było 10:7. Po dłuższym czasie, bez bramki dla gospodarzy, na tablicy pojawił się wynik 10:11. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:14, po rzucie Karola Przychodzeń.

Dziewięć minut bez bramki

Druga połowa rozpoczęła się od zastoju. Przez 9 minut drużyna z Wągrowca nie potrafiła stworzyć sytuacji do zdobycia bramki. Ten czas świetnie wykorzystała ekipa z Zamościa, doprowadzając do wyniku 14:18.

Powrót do gry

Dzięki świetnym interwencjom Artura Gawlika i dobrej grze ze skrzydeł w 42 minucie meczu, gospodarze dogonili gości na wynik 18:18. W końcówce spotkania, to drużyna z Wągrowca wyszła na czterobramkowe prowadzenie i nie oddała już zwycięstwa.

Nielba Wągrowiec - KPR Padwa Zamość 27:25 (14:14)

Nielba: Drzazgowski 7, Przychodzeń 7, Świątkiewicz 4, Kelm 3, Hoffmann 3, Widziński 2, Drobik 1, Skrzypczak, Duszyński, Wachowiak, Andrzejewski, Szmania, Jankowski (B), Gawlik (B)