Piłka nożna, Plan wykonany. Nielba Wągrowiec gromi u siebie Victorię Ostrzeszów

Kacper Bagrowski
Wągrowczanie byli tego dnia nie do zatrzymania. Rzut karny kolejny raz wykorzystał Rafał Leśniewski Kacper Bagrowski
W meczu 24. kolejki ARTBUD IV ligi piłkarze Nielby Wągrowiec na własnym stadionie rozgromili Victorię Ostrzeszów 6:0.

Zespół z Ostrzeszowa to czerwona latarnia ligi. Dotychczas udało im się zgromadzić zaledwie osiem punktów i wszystko wskazuje na to, że zakończą rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli. Wygrana była więc dla walczącej o awans Nielby koniecznością.

I tak też się stało. Wągrowczanie - choć w nieco zmodyfikowanym składzie z Filipem Jeneralczykiem i dawno nie widzianym Axelem Meggerem - od początku pokazywała, kto jest tu stroną dominującą. Już w 13. minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Damiana Grondowego skierował Mateusz Rozmarynowski. Popularny "Rozi" nie miał jednak zamiaru na tym poprzestać i już trzy minuty później podwyższył wynik na 2:0. To był zdecydowanie jego dzień!

W 36. minucie po brawurowym oszukaniu dwóch obrońców z Ostrzeszowa swojego debiutanckiego gola w żółto-czarnych barwach strzelił Axel Megger, który swoim występem zgłosił tego dnia poważną kandydaturę do gry w pierwszej jedenastce na stałe i z pewnością dał trenerowi Kołackiemu do myślenia.

Chwilę później urazu doznał Łukasz Iskrzyński. Na dziś nie wiadomo jednak, jak długa pauza grozi podstawowemu zawodnikowi żółto-czarnych.

W 43. minucie po dośrodkowaniu Michała Gruszki wynik pierwszej połowy na 4:0 ustalił Mateusz Rocławski.

W drugiej części meczu Nielbiści spokojnie kontrolowali wynik, a trener Kołacki dawał szanse rezerwowym. Jednak kolejną bramkę zdobył ten, który strzelić musi zawsze - Rafał Leśniewski. Wykorzystał on rzut karny w 83. minucie. Na 6:0 po kontrataku podwyższył Gracjan Wysocki i na tym strzelecka kanonada się zakończyła. 6:0. Pogrom!

Dzięki temu zwycięstwu i kolejnemu potknięciu Mieszka Gniezno Nielbiści awansowali na drugie miejsce w tabeli! Do liderującej Unii Swarzędz żółto-czarni tracą jedynie trzy "oczka". Kolejny mecz rozegrają w najbliższą sobotę na wyjeździe. I będzie to wyjazd trudny. Wągrowczanie zmierzą się bowiem z Centrą Ostrów Wielkopolski. Zajmują oni ósme miejsce w tabeli, a jesienią bez większych problemów wygrali w Wągrowcu 1:3. Czy Nielba będzie w stanie się zrewanżować?

Początek meczu w Ostrowie Wielkopolskim o 15:00

Pewny awans Nielby Wągrowiec w Pucharze Polski WZPN. Drużyna...