PIŁKA RĘCZNA - Nasi przegrali

PW
W minioną sobotę, w drugiej kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn, Nielba Wągrowiec podejmowała w hali OSIR-u beniaminka ligi - Miedź Legnicę. Było to pierwsze spotkanie żółto-czarnych przed własną publicznością. Pomimo szczerych chęci zmazania plamy na honorze, jaka powstała w inauguracyjnym meczu w Mielcu, nielbistom nie udało się zdobyć pierwszych punktów. Brak wykończenia stuprocentowych akcji przez graczy MKS-u oraz świetna dyspozycja bramkarza gości - Artura Banisza zadecydowały o zwycięstwie Miedzi 29:25.

Gra nielbistów w pierwszych minutach napawała optymizmem. Pierwsze trafienia w meczu zdobyli bowiem wągrowczanie: Dawid Przysiek oraz Bartosz Świerad (2:0). Goście jednak dość szybko wyrównali, a w 10 minucie, dzięki udanej akcji Adama Skrabanii, wyszli na 2-bramkowe prowadzenie (3:5). Od tej chwili rozpoczął się okres dominacji przyjezdnych, którzy narzucili własny styl gry. Nielba bardzo słabo prezentowała się w obronie. Na pięć minut przed przerwą, przyjezdni zanotowali najwyższe, bo 6-bramkowe prowadzenie (8:14). Wynik do przerwy ustalił Przemysław Krajewski (11:15).

Po wyjściu z szatni drużyna kierowana przez Pawła Galusa zaczęła nareszcie odrabiać straty. Postawa w obronie nielbistów była zdecydowanie lepsza, niż w pierwszej odsłonie spotkania. W 36 minucie wągrowieccy piłkarze ręczni zbliżyli się na jedno trafienie (15:16). Wydawać by się mogło, że teraz pójdzie już „ z górki”. Niestety nielbistom nie udało się przejąć inicjatywy. Wynik spotkania na 25:29 dla podopiecznych Edwarda Strząbały ustalił Marek Boneczko.