Piłka ręczna. Porażka na pożegnanie własnej hali. Nielba uległa AZS-owi Biała Podlaska

Kacper Bagrowski
O rundzie wiosennej tego sezonu szczypiorniści Nielby chcieliby jak najszybciej zapomnieć... Kacper Bagrowski
W meczu 25. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych Nielba Wągrowiec we własnej hali uległa zespołowi AZS AWF Biała Podlaska 20:24. O wszystkim przesądziła fatalna druga połowa. Był to ostatni w sezonie mecz we własnej hali.

Wągrowczanie przegrali, choć do przerwy... prowadzili 13:9. Na wyniku zaważyła absolutnie fatalna druga połowa, w której to nielbiści rzucili zaledwie siedem bramek. To beznadziejne pół godziny bez litości wykorzystali akademicy z Białej Podlaskiej, którzy wciąż mają szanse na awans do PGNiG Superligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem Nielby zarówno w drugiej połowie jak i całym spotkaniu był Dariusz Widziński. Jego sześć trafień w ciągu godziny gry nie wystarczyło aby myśleć o korzystnym wyniku. Nielba przegrała 20 do 24.

Porażka ta sprawia, że Nielba prawdopodobnie zakończy sezon na 12. miejscu - tuż nad strefą spadkową. I choć żółto-czarnym udało się wywalczyć utrzymanie, to i tak jest to wynik niesamowicie rozczarowujący i poniżej oczekiwań kibiców.

Nielbie do rozegrania pozostał jeden mecz. Na wyjeździe podopieczni trenera Bartosza Świerada zmierzą się z drużyną Czuwaj Przemyśl.

Czy uda się wygrać 10 mecz w tym sezonie? Czy niestety będzie to 16 porażka żółto-czarnych?

MKS Nielba Wągrowiec - AZS AWF Biała Podlaska 20:24 (13:9)
Nielba: Widziński 6, Drzazgowski 4, Skrzypczak 4, Kelm 3, Przychodzeń 3, Duszyński, Tepper, Marcinkowski, Gawlik (B)

Piłka ręczna. Porażka na pożegnanie własnej hali. Nielba ule...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani