Piłkarze ze zwycięstwem! Lider pokonany na własnym stadionie!

Kacper Bagrowski
W 18. kolejce ARTBUD IV ligi piłkarze Nielby Wągrowiec nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe Unię Swarzędz 1:2. Przed przerwą zimową pozostało im już tylko jedno spotkanie.

Wągrowczanie na wyjazd do Swarzędza udawali się zdecydowanie nie w roli faworyta. Unia Swarzędz w ciągu kilkunastu tygodniach zdołała odskoczyć pozostałym ekipom IV ligi. Ostatnie kilka kolejek to jednak zadyszka unitów, którzy mimo wszystko pozostawali faworytami w starciu z grającą niezwykle nierówno Nielbą.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami - od bramki dla gospodarzy. Już w piątej minucie do protokołu meczowego jako strzelec gola wpisał się Mikołaj Panowicz. Wągrowczanie jednak nie mieli zamiaru się poddawać i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W 31. minucie gola strzelił nie kto inny jak Rafał Leśniewski, który już chyba zapracował sobie na własny pomnik przed stadionem.

W drugiej części spotkania nieoczekiwanie to Nielbiści wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Na listę strzelców w 65. minucie wpisał się Wiktor Pawlak, tym samym zamazując plamę, jaką była czerwona kartka obejrzana przez młodego pomocnika w meczu z Górnikiem Konin.

Piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu za rozegranie tego spotkania należą się wielkie brawa. Słowa krytyki kolejny raz spaść muszą jednak na prowadzących fanpage klubu na Facebooku. Kibicom nie było dane nawet poznać składu, który wybiegł na to spotkanie...

Nielba wywiozła ze Swarzędza niezwykle cenne trzy punkty i namieszała w tabeli. Unia straciła prowadzenie na rzecz nowego lidera - Mieszka Gniezno. Wągrowczanie zaś z dorobkiem 34 punktów wskoczyli na najniższy stopień podium, mając dogodną pozycję do ataku na wyższe lokaty.

Kolejny mecz będzie dla wągrowczan już ostatnim przed przerwą zimową. Ostatnim, ale szalenie istotnym i trudnym. Do Wągrowca przyjedzie bowiem nowy lider - Mieszko Gniezno, z byłymi Nielbistami na pokładzie. W zespole z Pierwszej Stolicy Polski pierwsze skrzypce grają bowiem Michał Steinke i Tomasz Bzdęga, którzy z pewnością będą chcieli pokazać się tu z jak najlepszej strony. Początek meczu w sobotę, 27 listopada o godzinie 12:00.

Unia Swarzędz - Nielba Wągrowiec 1:2 (1:1); (5' Panowicz; 31' Leśniewski, 65' Pawlak)