MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Andrzej Duda na Mogielicy w Beskidzie Wyspowym zachęca: „Warto wyjść z domu!”

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Prezydent Andrzej Duda zaprasza w Beskid Wyspowy. Zobacz, co te góry mają do zaoferowania. Przeglądaj kolejne zdjęcia w galerii
Prezydent Andrzej Duda zaprasza w Beskid Wyspowy. Zobacz, co te góry mają do zaoferowania. Przeglądaj kolejne zdjęcia w galerii Instagram/Jacek Żukowski
Prezydent Polski lubi aktywnie spędzać czas. Te chwile uwiecznia na zdjeciach i dzieli się nimi na swoim Instagramie. Wiosną poświęca się biegom, nie tylko na bieżni, ale też w górach. W weekend odwiedził Małopolskę, żeby pobiegać po górskich szlakach. Z Mogielicy, najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego, zachęca: „Warto wyjść z domu!”. Zobaczcie, dlaczego warto wybrać się właśnie tam.

Prezydent Polski w Beskidzie Wyspowym

Andrzej Duda, prezydent RP, znany jest z zamiłowania do sportu. Zimą, gdy tylko ma czas, udaje się poszusować na nartach. Wiosną, latem i jesienią najczęściej z pasją oddaje się biegom. Dzięki aktywności na Instagramie możemy zobaczyć głowę naszego państwa, jak trenuje na bieżni, ale również na świeżym powietrzu.

W weekend Andrzej Duda przebywał w Małopolsce. Na swoim Instagramie udostępnił dwa zdjęcia. Dzięki postowi dowiedzieliśmy się, że tym razem postanowił pobiegać w Beskidzie Wyspowym. Był m.in. na najwyższym szczycie liczącej 1170 m n.p.m Mogielicy.

„Beskid Wyspowy. Mogielica. Piękne góry. Piękne widoki. Piękna pogoda. Warto wyjść z domu!” - takim opatrzył dwa zdjęcia prezydent Andrzej Duda.

Takie widoki tylko z Mogielicy

Beskid Wyspowy to specyficzne pasmo górskie. Podziwiając jego pejzarze, zwłaszcza gdy dolne partie wierzchołków zasłaniają chmury, ma się wrażenie, że góry tworzą wyspy – stąd też ta nazwa. Najwyższy ze szczytów – Mogielica liczy 1170 m n.p.m. Z punktów widokowych, na szczycie i na polanach, rozpościerają się szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatry.

Pod koniec 2022 roku na szczycie Mogielicy udostępniona została dla turystów nowa wieża wodokowa. Stalowa konstrukcja zastąpiła zniszczoną drewnianą. Wieża ma 23 m wysokości i wieńczy ją czterospadowy dach. Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie 1 mln zł, jej realizacja była możliwa dzięki porozumieniu gmin Dobra, Kamienica i Słopnice, Powiatu Limanowskiego oraz wsparciu finansowemu samorządu województwa małopolskiego.

Szlaki na Mogielicę

  • zielony – z przełęczy Ostrej przez Cichoń, Przełęcz Słopnicką na szczyt Mogielicy (3:15 godz. w górę, 2:20 godz. w dół)
  • zielony z Dobrej, przez Łopień i Przełęcz Rydza-Śmigłego (w górę 4:45 godz., w dół 4 godz.)
  • niebieski z Jurkowa (2:45 godz. w górę, 2 godz. w dół)
  • niebieski ze Szczawy przez przełęcz między Mogielicą a Krzystonowem i Stumorgową (w góre 4:50 godz., w dół 3:30 godz.),
  • żółty – z Tymbarku, północnym podnóżem Łopienia, przez Zaświercze (5 godz. w górę, 4 godz. w dół)
  • żółty i niebieski - z Rzek przez Jasień, Polanę Wały (4 godz. w górę, 3.20 w dół)
  • zielony z Półrzeczek na Pol. Wały (1.30 min w górę, 050 min w dół) potem na Mogielicę żółtym i niebieckim (patrz. wyżej).

Pustynia Błędowska, czyli największa atrakcja turystyczna w powiecie olkuskim

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda na Mogielicy w Beskidzie Wyspowym zachęca: „Warto wyjść z domu!” - Gazeta Krakowska

Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto