MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki budowane jest zaplecze. Czemu będzie służyć?

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki budowane jest, ważne dla książnicy,  zaplecze.
Przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki budowane jest, ważne dla książnicy, zaplecze. Urząd Miasta i Gminy Skoki
Dodatkowe zaplecze, każdej placówce kulturalnej, przydaje się zawsze. Takie właśnie budowane jest przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki. Jakie są pomysły na to miejsce? Kiedy zakończą się prace budowlane?

Gmina Skoki, jeszcze w listopadzie 2023, otrzymała promesę na przebudowę budynku gospodarczego na zaplecze Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach. Wartość promesy, to 547.854,30 złotych, co stanowi 98,00 % ostatecznej wartości tego zadania.

To jest budynek, który przez 20, albo i więcej, lat stał zupełnie bezużytecznie. Myśmy próbowali w różnych konkursach pozyskać środki na inwestycję w związku z tym, ale średnio się to udawało. Okazało się jednak, że ten budynek, to zabytek i gmina skorzystała, w tym wypadku, ze środków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

- tłumaczy Elżbieta Skrzypczak, dyrektorka skockiej książnicy

Budynek trzeba było częściowo rozebrać

To bardzo stary budynek, nazywany powozownią, którego budowę datuje się na prawie 100 lat temu, dlatego trzeba było go w części rozebrać. Obecnie dąży się do tego, by odzwierciedlić go tak, jak wyglądał kiedyś. Fundamenty i część ścian pozostało.

Będziemy mieć zabytkowe zaplecze kulturotwórcze. Co tam będzie się dokładnie mieściło, tego jeszcze nie wiemy. Złożyłam jednak już wniosek, by można je było wyposażyć. Pomysłów, które chcielibyśmy tam zrealizować, mamy mnóstwo, ale pewnie pierwsze decyzje padną dopiero wczesną wiosną. Będą spotkania, m.in. z Towarzystwem Miłośników Ziemi Skockiej, czy Urzędem Miasta i Gminy, którzy też mają jakieś pomysły na to miejsce. Z wszystkimi osobami zainteresowanymi usiądziemy do tego i mam nadzieję, że stworzymy dla Skoków coś wyjątkowego.

- dodaje Elżbieta Skrzypczak

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma MAT-POL – Mateusz Podraza z Przysieki, za kwotę 559.035,00 zł brutto. Prace, zgodnie z zawartą umową, mają skończyć się 26 kwietnia.

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto