Ręczna Nielba: Zwycięski początek ligi

PW
Ręczna Nielba: Zwycięski początek ligi: Szczypiorniści MKS Nielby sukcesem rozpoczęli swój kolejny sezon. Wągrowczanie, którzy w rozgrywkach ligowych 2013/2014 zamierzają powalczyć o awans do Superligi, w minioną sobotę wykonali pierwszy krok w tym kierunku

Łupem żółto-czarnych padł WKS Grunwald Poznań. Wągrowczanie pewnie ograli swego rywala w derbach Wielkopolski 26:18.

Początek spotkania był jednak wyrównany. Po obu stronach pojawiło się wówczas sporo błędów własnych. Postawa w bramce Adriana Konczewskiego oraz skuteczna gra w ataku pozwoliły nielbistom wyjść w 11. minucie na prowadzenie 5:2. W kolejnych minutach poznaniacy próbowali odrabiać straty.

W 17. minucie na tablicy wyników było jednak 10:5 dla naszych szczypiornistów. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze zanotowali lepszy okres gry i zmniejszyli dystans bramkowy do dwóch trafień (10:12).

W drugiej odsłonie ostro do pracy zabrali się żółto-czarni. Ciężar gry w ataku wziął na swoje barki Bartosz Świerad - najskuteczniejszy w ekipie Nielby, który poprowadził swój zespół do zdobycia kompletu punktów.

W najbliższą sobotę, 21 września, nielbiści podejmować będą w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Vetrex Sokół Kościerzyna. Początek meczu o godz. 17. Bilety na spotkania naszych piłkarzy ręcznych - podobnie jak w ubiegłym sezonie, są w cenie 10 zł.

Przypominamy o możliwości zakupu karnetów na nowy sezon. Można je nabyć w sekretariacie klubu MKS Nielba Wągrowiec (w hali OSIR-u, przy ul. Kościuszki). Cena karnetu wynosi 150 zł i obejmuje wszystkie mecze I oraz III ligi, a także turnieje i spotkania towarzyskie. Podobnie, jak w poprzednim sezonie, kupując karnet ma się zapewnione miejsce na trybunach. Z kolei bilety nie są numerowane.

Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec 18:26 (10:12)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Świerad 7, Białaszek 4, Tarcijonas 3, Tórz 3, Obiała 3, Krawczyk 2, Biniewski 2, Pietrzkiewicz 1, Widziński 1, Jankiewicz, Oliferchuk, Pacała, Skrzypczak.