Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkania mieszkańców powiatu wągrowieckiego z Papieżem Janem Pawłem II

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Odszedł od nas 2 kwietnia 2005 roku. W międzyczasie, uczestniczyć w spotkaniach z Nim miało okazję wielu mieszkańców powiatu wągrowieckiego. Jak je wspominają?

18 maja 1920 roku w Wadowicach pod Krakowem urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

Urząd papieża piastował od 1978 roku. Przez cały swój pontyfikat wielokrotnie wracał do ojczyzny. Jego pielgrzymi dobrze pamięta wielu mieszkańców powiatu wągrowieckiego.

Nasz rodak do "Domu Ojca" został wezwany 2 kwietnia 2005 roku.

W międzyczasie, uczestniczyć w spotkaniach z Nim miało okazję wielu mieszkańców powiatu wągrowieckiego

Wyjazd na spotkanie z papieżem

W 1997 roku na spotkaniu z Papieżem w Gnieźnie nie zabrakło Angeliki Rozak.

- To była niesamowita "przygoda"...pamiętam jak od Piekar, tuż za Oborą musieliśmy zostawić auto. Stamtąd udaliśmy się już w pieszej pielgrzymce do miejsca docelowego, pięknie przygotowanego miejsca przed katedrą gnieźnieńską. Czekaliśmy w tłumie za pojawieniem się Ojca Świętego, nie zapomnę jaka wtedy adrenalina rządziła w ciele....I w końcu nadszedł ten moment. Niezapomniane chwile...Ojciec Święty sprawował mszę św. w powadze i skupieniu ale często zwracał się do wiernych w bardzo ciepły i życzliwy sposób. Pamiętam jak wspominał Wadowickie ciastko, na które chodził z koleżankami i kolegami. Wspominał swoje studenckie życie... Oj słuchać można było bez końca. Pamiętam w trakcie komunii świętej pieśń "Barka". Nie da się nie kochać Ojca Świętego - przyznała w rozmowie z NaM pani Angelika.

ZOBACZ TAKŻE

W 1997 roku w Gnieźnie nie zabrakło także dzisiejszego proboszcza parafii pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Wągrowcu ks. Tomasza Kruszelnickiego. - Miałem okazję spotkać Ojca Świętego osobiście w roku 1997, kiedy to pielgrzymował w Gnieźnie. Ja wówczas byłem na 6 roku w seminarium duchownym. Był to dla mnie wielki zaszczyt, bo byłem ceremoniarzem, czyli znajdowałem się bardzo blisko ołtarza. Można powiedzieć, że byłem tuż przy Nim. Przyjąłem także z Jego rąk komunię świętą. Było to przeżycie, które zostanie we mnie na zawsze. To niezapomniany moment w moim życiu. Jestem dumny, że miałem możliwość być bezpośrednio przy tak Wielkim Człowieku - tłumaczył kapłan.

Spotkanie z papieżem w Watykanie

Wówczas Ojca Świętego spotkał także Leszek Bodus, dziś prezes Stowarzyszenia im. Jana Pawła II w Mieścisku.

- Pierwsze takie bliskie spotkanie z Ojcem Świętym miało miejsce w 1997 roku w Gnieźnie podczas mszy świętej. Było to dla mnie wielkie przeżycie. Jako jeden z niewielkiej grupy młodzieży odbierałem z rąk naszego wielkiego rodaka pismo święte. Pamiętam do dziś to wydarzenie, choć trwało dosłownie chwilę - wspominał pan Leszek.

ZOBACZ TAKŻE

Kolejne jego spotkania z Papieżem trwały znacznie dłużej. - Miałem okazję dwukrotnie uczestniczyć w prywatnych audiencjach u Ojca Świętego w Watykanie. Było to w 1999 roku oraz 2003 roku. W pamięci utkwiły mi oczy papieża. Choć wyraźnie było widać, że ma już swoje lata, to oczy pozostały u niego młode, paliła się w nich dosłownie iskra życia, chęć działania jak u osiemnastolatka. Jan Paweł II choć był głową naszego Kościoła pozostał zwykłym, radosnym człowiekiem, znajdującym wspólny temat z każdym - wyjaśniał.

Miałeś także okazję spotkać Jana Pawła II? Podziel się wspomnieniami z tamtych wydarzeń: [email protected]

Spotkania mieszkańców powiatu wągrowieckiego z Papieżem Jane...

Co wiesz o Papieżu Polaku? Te ciekawostki o Janie Pawle II cię zaskoczą! QUIZ PAPIESKI

ZOBACZ TAKŻE

Dziś rocznica śmierci Jana Pawła II. Przypomnij sobie jego najważniejsze słowa kierowane do Polaków.

Jan Paweł II: 16. rocznica śmierci. Co nam zostawił papież? ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto