Sukces reprezentantów Zamku Gołańcz na zawodach w podnoszeniu ciężarów

Monika Zaganiaczyk
W rozgrywających się w dniach 13-16.05 Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w Siedlcach wzięło udział sześciu zawodników Zamku Gołańcz. Reprezentanci Zamku zdobyli dwa medale, a większość zawodników pobiła swoje rekordy życiowe.

Zuzanna Ślipek zdobyła złoty medal w kategorii 59 kg do lat 17. Wyrywając 66 kg i podrzucając 81 kg uzyskała 147 kg w dwuboju. 202,81 punktów Sinclaira dało Zuzi czwarte miejsce bez podziału na kategorie wagowe.

W kategorii 45 kg do lat 15 srebrny medal wywalczyła Marcelina Woźniak z wynikiem 40 kg w rwaniu i 51 kg w podrzucie – 91 kg w dwuboju.

Sukces reprezentantów Zamku Gołańcz na zawodach w podnoszeni...

Piąte miejsce w tej samej kategorii zdobyła Róża Włodarczyk, która pobiła wszystkie rekordy życiowe – 34 kg w rwaniu, 44 kg w podrzucie – 78 kg w dwuboju. Róża na co dzień startuje w kategorii 40 kg, ale tym razem nie była rozgrywana rywalizacja w tej kategorii.

Wiktoria Gniot zdobyła piąte miejsce w kategorii +76 kg U15 z wynikiem 35 kg w rwaniu, 45 kg w podrzucie i 80 kg w dwuboju.

Mikołaj Ślipek wywalczył jedenaste miejsce w kategorii 55 kg U15 chłopców z wynikiem 35 kg w rwaniu i 46 kg w podrzucie, a Aleksander Grygiel był siódmy w kategorii do 73 kg, osiągając wynik 55 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie – 125 kg w dwuboju.

Drużynowo Zamek zajął 17 miejsce wśród 50 drużyn zdobywając 31 punktów. Województwo wielkopolskie zajęło 3 miejsce wśród województw.

Kolarskie mistrzostwa w Wągrowcu zakończone! Zobaczcie galerię!

Najbliższy mecz Nielba rozegra już w środę. W półfinale Pucharu Polski na szczeblu WZPN zmierzą się z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Nielba przegrywa w meczu pełnym sędziowskich kontrowersji!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani