Sztangiści z Zamku Gołańcz z kolejnymi sukcesami. Tym razem pokazali się na krajowych zawodach

Monika Zaganiaczyk
arch. klubu Zamek Gołańcz
Dziesięcioro reprezentantów Zamku Gołańcz wzięło udział w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów.

W zawodach wystąpiło ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Pomimo dużej konkurencji, sztangiści z klubu Zamek Gołańcz odnieśli spore sukcesy.

W kategorii "Dziewczęta do lat 15" udało się wywalczyć wysokie, czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej aż dwie sztangistki stanęły na podium:

• Róża Włodarczyk 1 miejsce w kategorii 40 kg z wynikiem 37 kg w rwaniu, 48 kg w podrzucie i 85 kg w dwuboju.
  • Marcelina Woźniak 2 miejsce w kategorii 45 kg z wynikiem 42 kg w rwaniu, 58 kg w podrzucie i 100 kg w dwuboju.
  • Julia Kemnitz 8 miejsce w kategorii 55 kg z wynikiem 35 kg w rwaniu, 47 kg w podrzucie i 82 kg w dwuboju.
  • Wiktoria Frieske 6 miejsce w kategorii 59 kg z wynikiem 36 kg w rwaniu, 46 kg w podrzucie i 82 kg w dwuboju.
  • Martyna Frieske 9 miejsce w kategorii 64 kg z wynikiem 39 kg w rwaniu, 50 kg w podrzucie i 89 kg w dwuboju.
  • Aniela Bączkowska 7 miejsce w kategorii +81 kg z wynikiem 40 kg w rwaniu, 50 kg w podrzucie i 90 kg w dwuboju.

W kategorii "Chłopcy do lat 15" Zamek Gołańcz reprezentował Mateusz Pawlicki, który zdobył 10 miejsce w kategorii 67 kg z wynikiem 43 kg w rwaniu, 55 kg w podrzucie i 98 kg w dwuboju.

"Dziewczęta do lat 17" reprezentowała Zuzanna Ślipek, której udało się zdobyć 1 miejsce w kategorii 59 kg z wynikiem 75 kg w rwaniu, 92 kg w podrzucie i 167 kg w dwuboju.

- Zuzia zdobyła 2 miejsce bez podziału na kategorie wagowe w klasyfikacji Sinclaira, a jej wynik w dwuboju był najwyższy na tych zawodach. W trzecim podejściu podrzutu atakowała rekord Polski - 97 kg, jednak tym razem jeszcze się nie udało. Tym startem zapewniła sobie miejsce w składzie na Mistrzostwach Świata do lat 17 w Meksyku, które odbędą się na początku czerwca - nie kryją zadowolenia przedstawiciele klubu.

Wiktoria Gniot zajęła 8 miejsce w kategorii 71 kg z wynikiem 40 kg w rwaniu, 53 kg w podrzucie i 93 kg w dwuboju.

"Chłopców do lat 17" reprezentował Aleksander Grygiel, który wywalczył 4 miejsce w kategorii 73 kg z wynikiem 80 kg w rwaniu, 99 kg w podrzucie i 179 kg w dwuboju.

- W łącznej klasyfikacji drużynowej chłopców i dziewcząt do lat 15 i 17 zajęliśmy 12 miejsce na 45 zespołów. Województwo wielkopolskie zostało sklasyfikowane na drugim miejscu - informują przedstawiciele klubu.