To był jednostronny początek nowej rundy

ADE
Siatkarze rywalizujący w Wągrowieckiej Lidze Piłki Siatkowej w miniony piątek rozpoczęli już drugą rundę rozgrywek. Co ciekawe, tym razem obyło się bez rewelacji. Drużyny, które w pierwszej rundzie prezentowały się lepiej, także górą były w meczach rewanżowych

W pierwszym spotkaniu wągrowiecki MKS podejmował Damasławek. Pierwsza drużyna to ligowy średniak, natomiast Damasławek w tym sezonie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Tę różnicę było widać i tym razem. MKS wygrał bez problemu aż 3-0. W setach 25-16, 25-19 i 25-23.

W kolejnym meczu wzmocniona przed tym sezonem Osada Wągrowiec, która w rundzie rewanżowej będzie występować z przedrostkiem nazwy swojego sponsora - Auto-Kris, podejmowała Werkowo.

Także i tym razem mecz miał zdecydowanego faworyta, który nie zawiódł. Już w pierwszym secie Osada udowodniła, że jest zespołem o wiele lepszym. Wągrowczanie wygrali aż 25-16. W drugim secie siatkarze Osady jeszcze bardziej podkręcili poziom gry i zwyciężyli wysoko, bo 25-16.

Trzeci set również zakończył się zwycięstwem wągrowczan, którzy wygrali 25-23. Tym samym zwyciężając w całym meczu 3-0.
W piątek nie zawiódł także Janowiec Wielkopolski, który z ZNP Wągrowiec walczy o prowadzenie w lidze. Tym razem siatkarze z Janowca zmierzyli się z Baby-Uno Wągrowiec.

Pierwszy set zakończył się zdecydowaną wygraną zawodników z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wygrali 25-15. W drugim secie Janowiec wygrał 25-20, a w trzecim 25-19. Zawodnicy z Janowca wrócili na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.