Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa remont ulicy Skockiej. Jak przebiegają prace? Czy są utrudnienia w ruchu?

Robert Pilachowski
W lutym bieżącego roku rozpoczął się długo oczekiwany przez mieszkańców Wągrowca remont ulicy Skockiej. Sprawdziliśmy postęp prac oraz czy występują już jakieś utrudnienia w ruchu. Zapytaliśmy również mieszkańców, czy odczuwają trudności związane z przebiegiem remontu ulicy.

Podpisanie umowy na remont ulicy nastąpiło 9 listopada 2023 roku, a pierwsze prace rozpoczęły się już 3 miesiące później. Zadanie to wykona konsorcjum: Szymon Włodarczyk Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe-Lider oraz Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c. - Partner, które zobowiązało się zrealizować inwestycję w kwocie 13 949 809 złotych.

Jaki jest plan remontu?

  • budowa nowej nawierzchni ulicy na odcinku 1320 m wraz z jej poszerzeniem
  • przebudowa skrzyżowań z ulicami: Klasztorna, Wierzbowa, Grunwaldzka i Berdychowska
  • budowa chodników oraz zjazdów na posesje
  • budowa drogi rowerowej na odcinku 1200 m oraz ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku 120 m
  • budowa ponad stu miejsc postojowych, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami
  • remont mostu na rzece Nielba wraz z budową kładki rowerowej
  • budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej
  • budowa oświetlenia ulicznego

Ulica jeszcze jest przejezdna
W tej chwili nie występują większe utrudnienia w ruchu. Na odcinku od stacji benzynowej do okolic parkingu przy Cmentarzu Komunalnym jest obustronne zwężenie drogi, ale nie wpływa to na przepustowość, a ruch odbywa się w obu kierunkach. Apelujemy do pieszych, aby w tym miejscu zachowali szczególną ostrożność, gdyż pobocza w tym miejscu są czasami zablokowane. Największą niedogodność stwarza w tej chwili wyłączenie z użytku parkingu przy cmentarzu. Przy większych uroczystościach pogrzebowych może to stanowić problem. W tym wypadku rozwiązaniem może być pozostawienie auta przy stacji benzynowej lub na parkingu przy markecie Dino, ewentualnie, jeśli istnieje taka możliwość, skorzystanie z komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy zadowoleni
Podczas rozmowy z kilkoma mieszkańcami, wyrażali oni zadowolenie z rozpoczętego remontu ich ulicy. Stwierdzali, że są wyrozumiali i zdają sobie sprawę, że występujące utrudnienia są chwilowe. Mimo to, podkreślali, że warto teraz trochę się pomęczyć, aby za kilka miesięcy móc cieszyć się z nowej i bezpiecznej drogi. Mieszkańcy wykazywali także zrozumienie dla potrzeby modernizacji infrastruktury miejskiej. W tej chwili wjazd na kilka posesji jest niemożliwy z powodu prowadzonych prac, jednakże liczą, że sytuacja ta wkrótce ulegnie zmianie.

Oby do września!
Zakończenie prac przewidziane jest na wrzesień bieżącego roku. Mieszkańcy liczą na to, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Gdy tylko nowy chodnik zostanie oddany do użytku, piesi będą mogli przemieszczać się po ulicy Skockiej bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Dotychczasowa sytuacja wymagała od nich pewnego wysiłku i ostrożności, jednak mają nadzieję, że już niedługo to się zmieni. Oczekują, że na cmentarz w Święto Zmarłych, 1 listopada, będą mogli udać się już po bezpiecznym chodniku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto