Trzecie miejsce pływaków z Wągrowca na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci i Młodzieży w Chodzieży [FOT.]

Monika Dziuma
Wczoraj grupa 28 młodych pływaków reprezentowała powiat wągrowiecki w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski LZS w Chodzieży.

W zawodach uczestniczyło 260 zawodników reprezentujących 9 powiatów. Powiat wągrowiecki uplasował się na III miejscu. W sztafecie mieszanej liceum zajęło I miejsce w składzie: Jakub Muszyński, Agnieszka Włodarczyk, Sandra Broniecka, Damian Broniecki. Gimnazjum natomiast III stopień na podium Wiktoria Wolna, Sonia Ajtner, Jarosław Przybysz, Norbert Gruszka.

Indywidualnie medale zdobyli: Aleksandra Palluth 1 miejsce, 25 m grzbiet w kat. szkoły podstawowej klasy I-IV, Filip Starzyński 1 miejsce, 50m grzbiet kat. szkoły podstawowej V- VI klasy, Sonia Ajtner II miejsce w kat. gimnazjum, Agnieszka Włodarczyk I miejsce 50m kraul i 50m grzbiet, Jakub Muszyński 50m grzbietem I miejsce oraz Szymon Ziemianek II miejsce w tym samym stylu.

100-latek z Berlina najstarszym instruktorem pływania na świecie. "Będę przychodził na basen tak długo, jak będę w stanie". ZOBACZ FILM:

Źródło: RUPTLY. x-news