Tygodniowy przegląd prasy 9.10.2022: Wągrowiec, 2.10-8.10.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Wągrowca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 2.10 do 8.10.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 2.10 do 8.10.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wągrowca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 2.10 a 8.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tego nie kupuj w sklepach. Biedronka, Lidl i inne markety wycofują ten towar. Nowe ostrzeżenia GIS ”?

Przegląd tygodnia: Wągrowiec, 9.10.2022. 2.10 - 8.10.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tego nie kupuj w sklepach. Biedronka, Lidl i inne markety wycofują ten towar. Nowe ostrzeżenia GIS

Nowe ostrzeżenia GIS - tego nie kupuj w sklepach. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Pierwsze zwycięstwo Nielby Wągrowiec przed własnymi kibicami

MKS Nielba Wągrowiec odnotowuje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Centralnej. Po zaciętym boju KPR Padwa Zamość ulega naszej drużynie 27:25.

📢 Olej w promocji! Co jeszcze kupimy taniej? Oto promocje w sklepach Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Netto [październik 2022]

Drogo? Może być taniej! Na początku miesiąca specjalnie dla Was przejrzeliśmy gazetki promocyjne popularnych sklepów takich jak Biedronka, Lidl, Aldi, Netto oraz Kaufland i wybraliśmy najciekawsze oferty. Taniej kupicie m.in. olej, mięso czy owoce i warzywa. Oto promocje na początek października 2022. Niektóre obniżki sięgają nawet 50 proc.!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 9.10.2022: 2.10-8.10.2022 Wągrowiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wągrowcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Limit 2000 kWh na tańszy prąd. Oto najwięksi pożeracze prądu w twoim domu 8.10.2022

Sprawdziliśmy, ile prądu zużywają poszczególne sprzęty domowe i które z nich generują największe zużycie. Wyniki są uśrednione, bo jedne gospodarstwa domowe mogą częściej używać danego urządzenia, inne – rzadziej. Dane podajemy w ujęciu rocznym, a pomocą przyszły nam statystyki podawane przez PGNiG. Pomogą one się rozeznać, gdzie warto wdrożyć oszczędności tak, aby zmieścić się w proponowanym nową ustawą limicie 2000 kWh.

📢 Wychowanek MOW Antoniewo powtórzył sukces na Mistrzostwach Polski. Przed nim kolejne sportowe wyzwanie

Aleksander Roman- zawodnik klubu Colloseum Wągrowiec, a na co dzień wychowanek MOW w Antoniewie odniósł kolejny sukces. Na jego piersi znów zawisł srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski TAGA.

📢 Czy Rynek i jego okolica to nadal handlowe centrum Wągrowca? Coraz więcej pustych lokali

Rynek, a także ulice Wojska Polskiego, Pocztowa, a także al. Jana Pawła II do niedawna były skupiskiem największej ilości sklepów i punktów handlowych. Od jakiegoś czasu to się zmienia. W centrum miasta zobaczyć można mnóstwo pustych lokali, przeznaczonych na wynajem. Niektóre z nich stoją puste od wielu miesięcy.

📢 XXXIX Edycja Wągrowieckiej Ligi Piłki Siatkowej. Zobacz zdjęcia

W Wągrowcu już od wielu lat odbywa się Wągrowiecka Liga Siatkówki. W sezonie 2022/2023 do udziału zgłosiło się 8 drużyn. Mecze odbywają się w piątki o godzinie 18:30 i 20:00 w sali SP nr 3 przy ul. Letniej w Wągrowcu.

📢 Gmina Gołańcz. Będą strzelać w lesie! Terminy polowań zbiorowych

Ruszyły zbiorowe polowania. Gmina Gołańcz informuje o terminach i rejonach, w których będą się one odbywały.

📢 Poznań Game Arena 2022: Kilkadziesiąt tysięcy graczy na MTP. Ruszyła największa impreza gamingowa w Polsce! [ZDJECIA]

Poznań Game Arena to wydarzenie, które elektryzuje całą społeczność graczy. Najnowsze premiery, nowinki technologiczne, pokazy gier, ale też możliwość ich osobistego ogrania. Ponadto różne strefy tematyczne i zawody cosplayowców. Podczas tej największej – tego rodzaju – imprezy do Poznania na MTP zjeżdżają pasjonaci gier z całej Polski. Ich liczba osiąga zawrotną liczbę, bo aż kilkadziesiąt tysięcy osób! Dzisiaj, w piątek 7 października rozpoczął się pierwszy dzień imprezy tzw. VIP Day. Poza uczestnikami zjawili się też przedstawiciele m.in. XBOX-a i Nintendo. Zobacz zdjęcia!

📢 Najtańsze mieszkania w Wągrowcu i okolicy. Wśród ofert zarówno rynek pierwotny jak i wtórny. Oto zestawienie mieszkań do 200 tys. złotych

Ceny na rynku nieruchomości nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Zakup mieszkania, nawet najmniejszego, wiąże się ze sporym wydatkiem. Ile należy zapłacić za najtańsze mieszkania w Wągrowcu i okolicy? Sprawdziliśmy ceny!

📢 Gmina Damasławek. Nowe inwestycje drogowe i wycinka drzew

Mieszkańców gminy Damasławek czekają kolejne inwestycje przy drogach podległych pod Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. W ostatnich dniach odbyło się spotkanie wójta Cypriana Wieczorka z dyrektorem WZDW Pawłem Katarzyńskim. Jakie zadania są planowane?

📢 Gmina Skoki. Amatorzy piłki nożnej będą mieli swoją ligę halową. Kiedy ruszą rozgrywki?

Miłośnicy piłki nożnej ze Skoków już nie muszą dojeżdżać do Wągrowca na rozgrywki ligi halowej. W gminie Skoki utworzono własną ligę.

📢 RPP zdecydowała w sprawie stóp procentowych. „Inflacja schodzi na drugi plan”. Co z ratami kredytów?

Wbrew przewidywaniom większości ekonomistów, Rada Polityki Pieniężnej przerwała cykl podwyżek stóp procentowych. Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. – Taka decyzja może z jednej strony ucieszyć kredytobiorców, ale z drugiej uderzyć w złotego – komentuje Bartosz Sawicki, analityk cinkciarz.pl. Jednak WIBOR i tak wzrósł, więc raty kredytów hipotecznych i tak wzrosną. Kiedy można spodziewać się pierwszej obniżki stóp procentowych?

📢 Do gmin powiatu wągrowieckiego trafi dofinansowanie z budżetu państwa

Do gmin powiatu wągrowieckiego trafi dofinansowanie z budżetu państwa. Jak wylicza posłanka Marta Kubia (PiS) w przypadku ziemi wągrowieckiej będzie to ponad 27 milionów złotych.

📢 Ceny świeżych grzybów prosto od zbieraczy i na targu jesienią 2022. Ile kosztują prawdziwki, borowiki albo rydze?

Cena grzybów 2022 na targowisku zazwyczaj obejmuje kilogram, ogłoszenia w internecie zawierają niekiedy stawkę za wiadro. W sieci mnóstwo jest zdjęć, na których uczestnicy grzybobrań chwalą się zbiorami. Na przykład w województwie lubuskim piszą o "klęsce urodzaju", a w rejonie Kujaw czekają na prawdziwy wysyp. Pełne kosze i wiadra borowików, prawdziwków czy koźlarzy są nie tylko na własny użytek. Część z grzybiarzy zbiera je, by potem sprzedać. Są nawet oferty zbierania na zamówienie.

📢 Chryzantemy i znicze już są drogie, a to dopiero początek października. Na Wszystkich Świętych ceny sięgną zenitu?

Pierwsze chryzantemy już w sprzedaży. Kwiaty kojarzą się z jesienią, chętnie ozdabiamy nimi ogrody i balkony. Za niecały miesiąc zapełnią też groby naszych bliskich na Wszystkich Świętych. Kiedyś donice niezależnie od rozmiaru nie były kosztownym wydatkiem, dziś na zakup większych ilości nie każdy sobie pozwoli. Wielu producentów podnosi ceny w związku z rosnącymi kosztami gazu i prądu. Podobnie jest ze zniczami – tu podwyżki sięgną nawet kilkudziesięciu procent. Ile kosztują donice drobnokwiatowych lub wielkokwiatowych chryzantem? Jakie są stawki za znicze?

📢 Gmina Damasławek. Nie będzie wody! Gdzie i kiedy? Jak długo potrwa przerwa w dostawie?

Urząd gminy Damasławek poinformował mieszkańców o planowanej przerwie w dostawie wody. Z problemami muszą się liczyć mieszkańcy dwóch miejscowości.

📢 Z wielkopolskich lasów znika drewno. Kradzieży jest coraz więcej. To efekt rosnących cen węgla?

Z wielkopolskich lasów znika drewno, a kradzieży jest coraz więcej. Liczba "leśnych złodziei" w ostatnim czasie ciągle wzrasta. Sprawę monitoruje Straż Leśna, która ma na to swoje sposoby. - Uważam, że spowodowane jest to wzrostem cen węgla - mówi Rzecznik Prasowy Regionalnych Lasów Państwowych w Poznaniu

📢 Starasz się o dodatek węglowy? Mogą wzrosnąć twoje rachunki za wywóz śmieci. Gminy wykrywają oszustów

O dodatek węglowy starają się dziś tysiące gospodarstw domowych. Jak jednak donosi Bezprawnik.pl, dla części Polaków złożenie wniosku o dodatek oznaczać będzie wzrost opłat za wywóz śmieci. Chodzi o osoby, które skłamały co do liczby domowników.

📢 Tabletki z jodem na wypadek zagrożenia. Gdzie będzie można je dostać w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim? Powstała lista punktów

Ze względu na sytuację na terenie Ukrainy do komend powiatowych straży pożarnej trafiły tabletki zawierające jodek potasu. W razie konieczności mają być one rozdawane w specjalnych punktach. Lista takich miejsc powstała także w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim. Wojewoda Michał Zieliński podkreśla jednak, że sytuacja jest na monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. - Obecnie na terenie Polski nie występuje zagrożenie radiacyjne - wyjaśnia. Nie należy więc aktualnie zażywać tego rodzaju tabletek.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie