Uczniowie z Wągrowca w czubie Wielkopolski

PW
Młodzi szczypiorniści z wągrowieckiego gimnazjum miejskiego mogą poszczycić się wywalczeniem tegorocznego wicemistrzostwa Wielkopolski. Jednak, aby zakwalifikować się do finału XIV Gimnazjady, drużyna kierowana przez trenera Huberta Widzińskiego musiała przejść przez kilka etapów rozgrywek.

Najpierw wągrowieccy gimnazjaliści z rocznika 1997 pokonali cztery drużyny z naszego powiatu. Piłkarze ręczni z Jakubowego Grodu w powiatowym finale nie dali szans reprezentacji Gołańczy. W drugim etapie - tym razem rejonowym, wągrowczanie walczyli z zespołami z byłego województwa pilskiego.

Nasi rywalizowali z gimnazjami z Chodzieży, Piły, czy też Miasteczka Krajeńskiego. Wągrowieccy trzecioklasiści wyszli z tego etapu dość łatwo.
W półfinale mistrzostw Wielkopolski, który odbył się w Ostrowie, nasi zmierzyli się z drużynami ze Swarzędza, Leszna oraz Ostrowa. Wówczas wągrowczanie zajęli drugie miejsce dające awans do dalszego etapu . W finale, który miał miejsce również w Ostrowie, reprezentanci wągrowieckiego Gimnazjum nr 1 najpierw starli się z poznańskim Gimnazjum nr 54.

Spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Huberta Widzińskiego 25-20. W pojedynku o pierwsze miejsce wągrowczanie po zaciętym boju ulegli jednak gospodarzom turnieju, zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego 21-23.

- Cieszą nagrody indywidualne, które otrzymali nasi zawodnicy. Najlepszym graczem turnieju wybrany został Oskar Polcyn. Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Marszałek, który w finale zdobył 15 bramek. Michał Maćkiewicz został najlepszym graczem naszej drużyny - wyliczał z radością Hubert Widziński.