MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W budynku podworcowym w Sławie Wielkopolskiej będzie się działo! Przygotowywany jest projekt "Pociąg(iem) do Sławy..."

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
FB Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach rozpoczęła działania nad projektem "Pociąg(iem do Sławy...". Projekt ten, to liczne działania na rzecz lokalnej społeczności - również edukacyjne. Dziać się będzie jednak znacznie więcej.

"Pociąg(iem) do Sławy...", to nazwa projektu, który właśnie wdrażany jest w życie w budynku podworcowym w Sławie Wielkopolskiej, w gminie Skoki. Obiekt jest wyremontowany głównie z funduszy unijnych, a skocka Biblioteka ma na niego pomysł.

Gmina przekazała nam w użyczenie budynek. Burmistrzowi i mieszkańcom Sławy Wlkp. zależało na tym, żeby była tam świetlica wiejska, ponieważ mieszkańcy okolicy nie mieli miejsca do spotkań. Do głowy przyszedł mi pomysł, by to miejsce ściśle kojarzyło się ze Sławą. Napisaliśmy więc wniosek, w ramach projektu "Moja Mała Ojczyzna" do fundacji BGK. Celem tego projektu jest aktywizowanie społeczności gminy Skoki wokół wspólnego projektu, który będzie polegał na adaptacji pomieszczeń tego dworca - powstanie tu Interaktywne Multicentrum Kolejnictwa.

- poinformowała dyrektorka Biblioteki w Skokach, Elżbieta Skrzypczak

Mieszkańcy, jak i turyści, będą mogli rozwijać wiedzę z zakresu historii kolejnictwa

Oprócz zdobywania wiedzy, są też przewidziane liczne atrakcje dla osób w każdym wieku.

- Na początku będą to kolejki elektryczne, drewniane, gry interaktywne, różne strefy aktywności, a w przyszłości chcielibyśmy, by była to taka przestrzeń niedokończona, czyli, że być może pojawi się symulator - jednak chcemy, by sami mieszkańcy zaproponowali rozwiązania. Bardzo się cieszymy, że społeczność włącza się w nasze inicjatywy. Będzie to kolejne miejsce na wspólne, rodzinne spędzanie czasu w sposób edukacyjno - kulturalny.

- dodaje Elżbieta Skrzypczak

W ramach projektu planowane są także konkursy i quizy z zakresu kolejnictwa, bezpieczne miasteczko, ale również miejsca, gdzie będzie można budować własne trasy kolejowe, które mogą przenosić uczestników tak w przyszłość, jak i w przeszłość kolei.

- Planujemy też kolejkowe minikino, gdzie dzieci będą mogły poznać ulubionych bohaterów bajkowych i filmowych, ale również znanych podróżników. Będzie można spotkać zawiadowcę stacji i wejść w jego rolę. Nie zabraknie także gier planszowych i książek o kolei.

Zakończenie projektu "Moja Mała Ojczyzna" będzie jednocześnie otwarciem tego miejsca, które planuje się już 10 sierpnia 2024 roku. Jeśli nie wystąpią żadne przeszkody, to na wydarzenie przyjedzie...zabytkowy pociąg!

O tym, ile jeszcze powstanie pomysłów na to miejsce, decydować będą finanse, które Biblioteka będzie cały czas starała się pozyskać, by atrakcji dla społeczności było jak najwięcej.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto