Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W gm. Skoki podpisano już pierwsze umowy z programu „Ciepłe mieszkanie”. Na tę chwilę są to trzy zaakceptowane wnioski.

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Urząd Miasta i Gminy Skoki
Nabór wniosków do programu „Ciepłe mieszkanie” ruszył, w gm. Skoki, 17 lutego. Jeszcze nie budzi konkretnych emocji, o czym może świadczyć fakt, że do skockiego magistratu wpłynęły dopiero 3 wnioski. Na szczęście spełniały one konieczne kryteria i zostały zatwierdzone.

Każdy mieszkaniec gminy, który zechce otrzymać dofinansowanie, może składać wnioski o dotację jeszcze do 30 czerwca.

Kto może starać się o dofinansowanie i co dzięki nim można zrealizować?

Program obejmuje właścicieli lokali w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, czyli „blokach”. Mogą się oni starać o dofinansowanie do termomodernizacji w swoich gminach. W realizacji bierze się pod uwagę np. wymianę źródła ciepła, okien, drzwi, podłączenie lokalu do wspólnego źródła ciepła, które jest efektywniejsze, wykonanie instalacji c.o i c.w.u, czy uruchomienie wentylacji mechanicznej.

Program „Ciepłe mieszkanie”, to niejako uzupełnienie innego, pn. „Czyste powietrze”.

„Czyste powietrze”, to program dla budynków jednorodzinnych. Pod uwagę bierze się również osoby, które jeszcze nie mają własnego domu jednorodzinnego, ale posiadają już niezbędne dokumenty, potwierdzające zgodę na jego budowę. Ideą jest tu głównie poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie pyłów i innych zanieczyszczeń, które mogą dostawać się do atmosfery. O wysokości dotacji decydują dochody - można otrzymać od 30% do nawet 60% wartości zastosowanej termomodernizacji.

Nie wiadomo, jak wypełnić wnioski? Nie ma problemu!

Tu gm. Skoki spieszy z pomocą. W Urzędzie Miasta i Gminy Skoki rezyduje doradca programów, Stanisław Kida, który nie tylko wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z nimi, ale również pomoże wypełnić wniosek, bądź dokona ewentualnej korekty dokumentu, który, już wypełniony, zostanie dostarczony do urzędu. Doradca przyjmuje interesantów dwa dni w tygodniu: w poniedziałki od 9.00 do 13.00 oraz w środy od 8.00 do 13.00. Pomoc ta jest bezpłatna. Przed planowanym spotkaniem warto skontaktować się telefonicznie pod nr 61 89 25 800 w godzinach pracy urzędu i umówić się na rozmowę.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wzięciem udziału w programach, to warto skontaktować się z odpowiednim dla miejsca zamieszkania Urzędem Gminy, gdzie, z pewnością, można otrzymać wszelkie informacje dotyczące ich realizacji na danym terenie.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto