MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu zostało uruchomione Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Będzie czynne całodobowo!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
W Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu zostało uruchomione Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Będzie czynne całodobowo!
W Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu zostało uruchomione Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Będzie czynne całodobowo! Starostwo Powiatowe w Wągrowcu
To dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. Wyłączone ze struktur szpitala 20 lat temu laboratorium, będzie działać ponownie i to w całodobowym zakresie.

Szpital Powiatowy w Wągrowcu ponownie będzie zapewniał pacjentom, w trybie ciągłym, badania diagnostyczne! Medyczne Laboratorium Diagnostyczne przestało funkcjonować w strukturach placówki ponad 20 lat temu - zadania te zatem musiały wykonywać jednostki zewnętrzne. Obecnie Laboratorium będzie stanowiło jednostkę organizacyjną ZOZ-u.

Decyzja taka została podjęta przez kierownictwo ZOZ-u m.in. z powodu bardzo znaczącego wzrostu cen usług diagnostyki laboratoryjnej na wolnym rynku. Analiza ekonomiczna wykazała, że bardziej racjonalnym sposobem zapewnienia szpitalowi diagnostyki laboratoryjnej będzie uruchomienie Laboratorium na bazie własnej, niż kupowanie usług w podmiotach komercyjnych.

- tłumaczy decyzję Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Niezbędne formalności zostały już dopełnione

Było ich sporo, ale dopełniono wszystkich, by świadczenia były w pełni możliwe. Laboratorium uruchomiono w piątek, 2 lutego 2024.

Utworzono zespół diagnostów laboratoryjnych o odpowiednich uprawnieniach, wyposażono laboratorium w niezbędny sprzęt (analizatory) oraz uzyskano akredytację w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych, która prowadzi odpowiedni krajowy rejestr podmiotów uprawnionych do wykonywania usług z zakresu medycyny laboratoryjnej i analityki medycznej.

- dodaje Starostwo

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto