Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Wągrowcu powstał Ośrodek Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Monika Zaganiaczyk
Monika Zaganiaczyk
W Wągrowcu odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Działa on przy szpitalu w Wągrowcu od 17 kwietnia.

Budynek D szpitala w Wągrowcu stał się siedzibą Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Oficjalne otwarcie placówki odbyło się 17 kwietnia. Data ta, jak podkreśla dyrektor szpitala Przemysła Bury, nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia ośrodek przyjmuje pierwszego pacjenta.

- Jest to nowa oferta ambulatoryjnych pediatrycznych świadczeń zdrowotnych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, która będzie realizowana w partnerstwie Szpitala Powiatowego w Wągrowcu i Stowarzyszenia Centrum Zdrowia i Edukacji „Primum Vivere” – wyjaśnia dyrektor ZOZ w Wągrowcu dr Przemysław Bury.

Ośrodek, działający na podstawie umowy z NFZ oferuje:

  • diagnostykę psychologiczną,
  • psychoterapię indywidualną, grupową i rodzinną,
  • wsparcie psychologiczne i środowiskowe.

ZOBACZ TAKŻE

W ramach pomocy oferowanej można skorzystać z:

  • porad psychologicznych diagnostycznych,
  • porad psychologicznych,
  • sesji psychoterapii indywidualnej,
  • sesji terapii rodzinnej,
  • sesji terapii grupowej,
  • sesji wsparcia psychospołecznego,
  • wizyt, porad domowych lub środowiskowych.

Działalność ośrodka jest oparta na idei pracy środowiskowej - zespół specjalistów, przede wszystkim koncentruje się na współpracy z rodziną dziecka oraz jego środowiskiem szkolnym. Z tego powodu NFZ zaleca wybór ośrodka jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Do Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży nie jest wymagane skierowanie. Świadczenia są udzielane bezpłatnie.

Rejestracja: tel. 507 536 343 lub 530 612 619.

W otwarciu ośrodka uczestniczył Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, zastępca Dyrektora Departamentu Lecznictwa Dominika Szajnoga, która reprezentowała Ministra Zdrowia oraz Prezes Stowarzyszenia „Primum Vivere” Małgorzata Zabor.

- Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej to poradnie, które obejmują opieką dzieci, młodzież i ich rodzinę w przypadku niepokojących objawów związanych z zaburzeniami zachowania oraz innymi
problemami natury psychicznej. Stanowią one I poziom referencyjny. Korzystasz z nich w trybie ambulatoryjnym. Pracują tam specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi - czytamy w specjalnie przygotowanym informatorze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto