WĄGROWIEC - "Siódemka" dała Adrianowi szczęście

MON
Drugi sezon Wyścigowego Pucharu Polskiego, który 4 i 5 września odbył się na torze w Poznaniu, dobiegł końca. 34-letni wągrowczanin Adrian Meller z numerem startowym 7, który jest kierowcą wyścigowym od siedmiu lat, został wicemistrzem i tym samym zajął drugie miejsce, z przewagą zaledwie jednego punktu w ogólnej klasyfikacji!

– Zdobyłem 35 punktów. Mój przeciwnik, który jest na trzecim miejscu Krzysztof Mencel zdobył ich 34. O mały włos, a zająłbym trzecią pozycję. Na szczęście ten jeden punkt zdecydował o moim zwycięstwie. Jestem z siebie dumny, bo przecież zawsze jest to miejsce na podium. Główny zwycięzca Konrad Wróbel, który startował z numerem 10, uzyskał 56 punktów- mówi Adrian.
Przypomnijmy, że pierwszy sezon wyścigu odbył się w maju, gdzie wągrowczanin także zdobył drugie miejsce w swojej klasie 1A, w której wszyscy kierowcy jeżdżą fiatem cinquecento lub seicento. Adrian Meller jeździ seicento, opatrzonym reklamami swojego zakładu jubilerskiego. Samochód jest specjalnie przygotowany do wyścigów samochodowych. Silnik auta ma pojemność 1100 cm sześciennych i moc 100 KM. Maksymalna prędkość, jaką wskazuje licznik, to 180 km na godzinę, ale w czasie wyścigu samochód daje z siebie znacznie więcej.