Wągrowiec: Rewolucje w urzędzie miejskim. Pięciu urzędników straci pracę. Będą zatrudnieni nowi

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
W urzędzie miejskim w Wągrowcu zachodzi szereg zmian. Będą zwolnienia. Nie obędzie się jednak także i bez ofert pracy dla nowych urzędników.

W wągrowieckim ratuszu rozpoczęły się zmiany organizacyjne. W ich efekcie pracę straci pięciu urzędników.

- Zasadniczym powodem zmian organizacyjnych w Urzędzie Miejskim, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 r., jest usprawnienie pracy urzędniczej i obsługi interesantów - podkreśla Piotr Pałczyński, zastępca burmistrza Wągrowca.

Od 1 stycznia ze struktur urzędu zniknie wydział infrastruktury, architektury i ekologii oraz wydział gospodarki i rozwoju miasta. W ich miejsce powstaną nowe: wydział inwestycji i mienia komunalnego, wydział ochrony środowiska i gospodarki odpadami oraz referat planowania przestrzennego.

Wydział bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego zostanie przekształcony natomiast w wieloosobowe stanowisko pracy do spraw bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Z części wydziału finansowego zostanie utworzony referat egzekucji i kontroli.

Zmieni się także nazwa referatu kultury, sportu, turystyki i promocji miasta na wydział kultury, sportu, turystyki i promocji miasta. Samodzielne stanowiska pracy do spraw środków zewnętrznych zostaną przekształcone w wieloosobowe stanowisko pracy do spraw środków zewnętrznych, Zlikwidowany zostanie referat ds. świadczeń wychowawczych.

- Od dnia 1 stycznia 2020 r. obsługa świadczeń wychowawczych (500+) i świadczeń „dobry start” (300+) zostanie przeniesiona z Urzędu Miejskiego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu przy ul. Krótkiej 4c, biura nr 12 i 5 - wyjaśnia Pałczyński.

Jak się jednak okazuje, urząd miejski będzie nie tylko zwalniał, ale i zatrudniał.

- W styczniu 2020 roku zostaną ogłoszone konkursy na stanowiska kierownika Referatu Planowania Przestrzennego oraz kierownika Wydziału Inwestycji i Mienia Komunalnego.

Do chwili rozstrzygnięcia obu konkursów pełniącymi obowiązki kierownika w tych komórkach będą odpowiednio: pani Sylwia Widzińska oraz pan Krzysztof Tchórzewski (wyłoniona w konkursie osoba zastąpi na stanowisku kierowniczym pana Krzysztofa Tchórzewskiego, który w pierwszym półroczu 2020 roku zamierza przejść na emeryturę).

W związku z przeniesieniem jednego z pracowników do pracy w innej komórce organizacyjnej, planowane jest także przeprowadzenie naboru na wakujące stanowisko (stanowisko ds. utrzymania dróg).

Kierownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami będzie p. Maciej Strzelecki, natomiast kierownikiem Referatu Egzekucji i Kontroli będzie p. Natalia Filut Juszczyk - wyjaśnia wiceburmistrz.

Kim są nowi kierownicy?

MACIEJ STRZELECKI - w roku 2013 ukończył studia inżynierskie na kierunku ochrona środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Po ukończeniu studiów inżynierskich rozpoczął pracę jako stażysta w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu, później w Urzędzie Miasta i Gminy Gołańcz. W międzyczasie w roku 2014 ukończył studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska. Od 2016 roku piastuje stanowisko specjalisty ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu. W roku 2019 ukończył szkołę policealną na kierunku technik weterynarii.

NATALIA FILUT-JUSZCZYK - w 2010 r. ukończyła studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku administracja, uzyskując tytuł zawodowy magistra. W latach 2009-2014 pracowała w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Pile Inspektorat w Wągrowcu, gdzie wykonywała zadania i obowiązki m.in. w zakresie zabezpieczeń, sankcji oraz egzekucji administracyjnej i sądowej. Od 2014 r. pracuje w Wydziale Finansowym Urzędu Miejskiego w Wągrowcu na stanowisku specjalisty ds. egzekucji administracyjnej zaległości z tytułu podatków i opłat lokalnych.

Gmina Wągrowiec: Świąteczna pomoc poprzez kolędowanie [ZDJĘCIA]

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
28 grudnia, 19:12, Gość:

Same złodzieje

Gdzie?

G
Gość

Same złodzieje

G
Gość
27 grudnia, 16:51, sq:

Strzelecki to syn radnej ?

nie

s
sq

Strzelecki to syn radnej ?

Dodaj ogłoszenie