Wągrowieccy pływacy są naj... naj... naj...

Joanna Pacan
Pływacy z MKS Nielba Wągrowiec startowali w 3-dniowych zawodach SHERATON POZNAN CUP International Swim & Masters Meet, które odbyły się w Poznaniu.

Na poznańskie Termy przyjechało 625 zawodników ze 90 klubów z całej Polski oraz 233 z 16 klubów z Białorusi, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji i Ukrainy. Nasi pływacy startowali w 28-osobowym składzie i wywalczyli 8 medali, w tym 2 srebrne i 6 brązowych.

Na podium stanęli: Zuzanna Pilarska - II miejsce na dystansie 200 m zmiennym, Helena Klessa - III miejsce na dystansie 400 m zmiennym, 800 m dowolnym, 200 m dowolnym oraz II miejsce na dystansie 400 m dowolnym, Igor Szymański - III miejsce na dystansie 100 m zmiennym, 100 m klasycznym oraz 100 m dowolnym.

Tuż za podium (IV miejsce) wywalczyli Agnieszka Włodarczyk na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz Igor Szymański na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Poza startami indywidualnymi wystartowaliśmy w 8 wyścigach sztafetowych. Najbliższa sukcesu była sztafeta chłopców na 50 m stylem dowolnym w kategorii wiekowej do 12 lat. Nielbiści w składzie Jarosław Przybysz, Wojciech Tadla, Igor Szymański, Jakub Paszkiet walczyli do ostatnich metrów o podium. Tym razem musieli uznać wyższość dwóch sztafet z Białorusi oraz Wodnika Łask. Na pocieszenie została im satysfakcja, że pokonali trzy sztafety z klubów poznańskich oraz sztafetę z Krakowa i Swarzędza.

Warto podkreślić, że na 100 wyścigów indywidualnych zawodników Nielby aż w 60 pobili własne rekordy życiowe.