Wielkie emocje w meczu na szczycie! O zwycięstwie zadecydowały karne!

Artur Woźniak
W rozgrywkach I ligi grupy A piłkarzy ręcznych wągrowiecka Nielba podejmowała w hali OSiR drużynę Warmii Energa Olsztyn.

W pierwszym meczu tych drużyn, który odbył się na inaugurację rozgrywek podopieczni Bartosza Świerada musieli uznać wyższość drużynie z Olsztyna, którzy pokonali nasz zespół 31:25.
Przed dzisiejszym spotkaniem Warmia Energa Olsztyn prowadziła w ligowej tabeli, ale wyprzedzając żółto czarnych tylko dlatego, że miała jeden mecz rozegrany więcej.
Goście z Olsztyna wyprzedzali nasz zespół mając na swoim koncie 23 punkty w 11 rozegranych kolejkach, a szczypiorniści Nielby w 10 rozegranych spotkaniach łącznie zdobyli 21 punktów.

Dzisiejszy mecz stał na wysokim poziomie, dużo emocji i walki o każdą piłkę. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale to podopieczni Bartosza Świerada prowadzili po pierwszych 30 minutach 15:13.
W drugiej części meczu żółto czarni prowadzili nawet różnicą pięciu bramek (47 minuta, 25:20), ale dużo błędów i brak skuteczności spowodowały, że goście doprowadzili do remisu.
Po 60 minutach gry na tablicy widniał wynik 27:27, a kto wyjdzie zwycięski w tym meczu i zdobędzie dwa punkty musiały o tym zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Nielby zwyciężając 6:5!
Nielba dopisuję po tym meczu dwa punkty a cenny punkt wywozi z Wągrowca zespół z Olsztyna, który nadal zostaję na fotelu lidera.