Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, odwiedził w środę, 19 lipca, Wągrowiec. Odwiedziny wiązały się z kampanią promującą program "800+"

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Wideo
od 16 lat
Wągrowiec stał się piątym przystankiem na trasie Wojewody Wielkopolskiego, Michała Zielińskiego, który spotyka się z mieszkańcami Wielkopolski, by promować świadczenie rodzinne "800+".

Briefing, promujący świadczenie rodzinne "800+" odbył się w środę, 19 lipca, przed Starostwem Powiatowym w Wągrowcu. Głównym promotorem był Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński, ale przybyli również goście. Jednym z nich był poseł Marcin Porzucek

Program "800 +" wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2024

To świadczenie, które będzie kontynuacją świadczenia "500+", które rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził w systemie polskim w 2016 roku. Takie spotkanie, jak dzisiaj, skłania do pewnych podsumowań, jak w świadczeniach zadziałało "500+" w powiecie wągrowieckim i w samym mieście Wągrowiec. Licząc od 2016 roku do 2022 do rodzin w powiecie wągrowieckim trafiło ponad 400 milionów złotych. Jeżeli chodzi o samo miasto Wągrowiec, tutaj do rodzin, które korzystały ze świadczenia "500+" otrzymały ponad 130 milionów złotych. To są kwoty niebagatelne i dzięki tym kwotom również wągrowieckie dzieci mogły skorzystać z różnych innych rzeczy, które bez tego mogłyby nie mieć nic

- powiedział Wojewoda, Michał Zieliński

Wojewoda wspomniał również o innych programach prorodzinnych, które funkcjonują.

Chciałbym wspomnieć o rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, o programie "Maluch+", "Dobry Start", "Mama 4+", czy też o bonie turystycznym. To także programy, które towarzyszą świadczeniu "800+"

Następnie głos zabrał poseł, Marcin Porzucek

Poseł również przedstawił ogromne znaczenie świadczenia "500+", udowadniając, że obecnie rodziny, korzystające z programów społecznych, mają wyższy standard życia.

Nasi poprzednicy mówili, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Okazało się, że pieniądze były, są i one pracują nie tylko na rzecz rodziny, ale także na rzecz lokalnej gospodarki. Przecież większość tych pieniędzy zostaje w lokalnych sklepach, punktach usługowych. Te pieniądze pozwoliły wielu rodzinom po raz pierwszy pojechać na urlop, opłacić zajęcia dodatkowe dzieci, czy, po prostu, kupić podstawowe rzeczy, co nie było standardem przed laty. wiem, że przyzwyczajamy się do fajnych rzeczy, ale 10 lat temu nie było to standardem, że każdy miał bez problemu pracę, że mieliśmy najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej i przyzwoitą płacę minimalną. Tego nie było, to jest obecnie i to będzie kontynuowane

Poseł, Marcin Porzucek, w pobriefingowej rozmowie, stwierdził, że data 1 stycznia 2024 na wprowadzenie świadczenia "800+" jest doskonałym pomysłem, ponieważ jesienią inflacja zejdzie poniżej 10% i będzie można bezpiecznie wypłacać je wszystkim beneficjentom.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Nasi oponenci mówią, że patologia często bierze "500+" na alkohol, tak mówi Donald Tusk chociażby. Pytałem włodarzy miast i gmin ile procent rodzin nie pobiera tego świadczenia gotówkowo, tylko w formie towarowej. To jest 1% gmin, zatem w 99% te pieniądze są wydawane prawidłowo i na pewno służą społeczeństwu. Krótko mówiąc gospodarka ma się dobrze, teraz praktycznie każdy, kto chce znaleźć pracę i ma taką szczerą chęć, to bez trudu pracę znajdzie, co nie było kiedyś standardem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto