Zawisza Bydgoszcz - Nielba Wągrowiec 5:1

Maciej Seweryn
Napastnik Nielby Wągrowiec, Paweł Krauz strzela jedynego gola dla żółto-czarnych w meczu sparingowym z Zawiszą Bydgoszcz. Marcin Kotowski (mksnielba.pl)
Trzecioligowa Nielba Wągrowiec przegrała wyjazdowy mecz sparingowy z Zawiszą Bydgoszcz 1:5. Mimo porażki żółto-czarni pokazali się z dobrej strony na tle doświadczonego rywala.

W czwartkowym meczu sparingowym od pierwszej minuty między słupkami wągrowieckiej bramki stanął Oskar Czapliński. Nasz bramkarz mimo trzech wpuszczonych bramek pokazał się z dobrej strony. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramkach Hérolda Goulona i Jorge Kadú. Po przerwie na boisku w barwach Nielby pojawili się młodzi zawodnicy z zespołu rezerw. Szansę gry dostali Wojciech Grad, Rafał Gruntkowski, Paweł Krauz, Adrian Marchel, Karol Purol i Adam Urbański. W ostatnim kwadransie meczu Czaplińskiego zmienił Łukasz Gacka. Młodzi nielbiści zagrali bez kompleksów z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Efektem otwartej gry były trzy stracone bramki. Jednak naszym piłkarzom udało się zdobyć honorowego gola. Do siatki rywali trafił Paweł Krauz.

- Jestem bardzo zadowolony z tego sparingu. Zrealizowaliśmy nakreślone sobie założenia. Wynik jest drugorzędny. Nie mogliśmy równać się z Zawiszą. Mecz obnażył nasze błędy. Szczególnie w grze defensywne. Taki sparing zaprocentuje w przyszłości. – mówi trener Nielby, Łukasz Mendel.

W niedzielę 2 listopada Nielba Wągrowiec zagra przed własną publicznością. Rywalem żółto-czarnych będzie Włocłavia Włocławek. Początek meczu o godz. 13:30.

Zawisza Bydgoszcz – Nielba Wągrowiec 5:1 (2:0)
Bramki:
Hérold Goulon 14’, Jorge Kadú 21’, Anéstis Argyríou 59’, Mica 81’, Luís Carlos 82’– Paweł Krauz 84’.

Nielba
I połowa: 1. Oskar Czapliński - 6. Michał Grzesiek, 2. Adrian Mikołajczak, 19. Dawid Jasiński, 5. Kacper Wierzbicki, 16. Maciej Klawiński (18. Jędrzej Wiśniewski 35’), 13. Marcin Ankudowicz, 14. Michał Fertikowski, 11. Błażej Nowak, 8. Patyrk Polak, 9. Paweł Wicher.

II połowa: 1. Oskar Czapliński (27. Łukasz Gacka 75’) – 20. Karol Purol, 5. Rafał Gruntkowski, 19. Dawid Jasiński (2. Adrian Mikołajczak 60’, 13. Marcin Ankudowicz 75’), 6. Adrian Marchel (8. Wojciech Grad 75’), 14. Marcin Sergiel, 18. Jędrzej Wiśniewski, 11. Krzysztof Wojciechowski, 10. Paweł Krauz.

Żółta kartka: Maciej Klawiński (Nielba).

Sędziował: Marcin Liana (Żnin).