Zawodnicy Zamku Gołańcz na Mistrzostwach Wielkopolski w podnoszeniu ciężarów

Monika Zaganiaczyk
materiały Zamku Gołańcz
Kolejne sukcesy na koncie sztangistów z Zamku Gołańcz. 7-osobowa drużyna wzięła udział w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Zawodnikom poszło wyśmienicie!

Mistrzostwa Wielkopolski w podnoszeniu ciężarów odbyły się w Nowym Tomyślu. Zawodnicy gołanieckiego Zamku osiągnęli tam świetne wyniki, co w wielu przypadkach pozwoliło im stanąć na podium.

Wszystkie startujące dziewczęta przywiozły do Gołańczy medale.

• Kategoria 40 kg- Róża Włodarczyk 38 kg w rwaniu, 48 kg w podrzucie - 86 kg w dwuboju - 1 miejsce
  • Kategoria 45 kg- Marcelina Woźniak 45 kg w rwaniu, 53 kg w podrzucie - 98 kg w dwuboju - 1 miejsce
  • Kategoria 71 kg- Wiktoria Gniot 51 kg w rwaniu, 58 kg w podrzucie - 109 kg w dwuboju - 2 miejsce
  • Kategoria +81 kg- Aniela Bączkowska 27 kg w rwaniu, 37 kg w podrzucie - 64 kg w dwuboju - 1 miejsce

Sukcesami mogą pochwalić się także chłopcy, choć tylko jeden z nich stanął na podium.

• Kategoria 61 kg- Aleks Kaczmarek 27 kg w rwaniu, 40 kg w podrzucie - 67 kg w dwuboju - 9 miejsce
  • Kategoria 73 kg- Aleksander Grygiel 73 kg w rwaniu, 83 kg w podrzucie - 156 kg w dwuboju - 2 miejsce
  • Kategoria 73 kg- Mateusz Pawlicki 35 kg w rwaniu, 40 kg w podrzucie - 75 kg w dwuboju - 5 miejsce

Ponadto Marcelina Woźniak wygrała rywalizację bez podziału na kategorie wagowe - 164 punkty Sinclaira, a Róża Włodarczyk zajęła w tej klasyfikacji 3 miejsce - 160 punktów.

• - W klasyfikacji drużynowej Zamek zajął 2 miejsce za Budowlanymi Nowy Tomyśl, a przed Copalem Trzcianka, Sztangą Bojanowo, Chrobrym Gniezno i Promieniem Opalenicą - poinformowali przedstawiciele klubu.

Wągrowiec. Rajd rowerowy z okazji Europejskiego Tygodnia Zró...