Znamy zwycięzców pierwszego etapu plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 w powiecie wągrowieckim

Monika Zaganiaczyk
W środę o godzinie 22. zakończył się etap powiatowy plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU. Znamy zwycięzców w czterech kategoriach.

W kategorii KULTURA zwyciężył znany wągrowiecki muzyk Krzysztof Koniarek. Zdobył on 111 głosów.
Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się dyrektor GOK-u w Damasławku Magdalena Zygmunt, a trzecie miejsce zajął kapelmistrz orkiestry dętej OSP Skoki Artur Pokorzyński.

Druga kategoria to DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA. Tutaj z uzyskanymi 380 głosami zwyciężył działacz grupy rekonstrukcyjnej "Rogatywka" Tomasz Kaczmarek. Druga była "mama na pełen etat" z Gołańczy Joanna Marmurowicz, a trzeci Robert Torz, założyciel grupy biegowej w Gołańczy.

W kategorii SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA zwyciężył były szef MPWiK Krzysztof Garnetz, który uzyskał 236 głosów. Drugi był wójt Mieściska Przemysław Renn, a trzeci wójt Damasławka Cyprian Wieczorek.

W kategorii BIZNES zwyciężył Właściciel Wielkopolskie Składy Opałowe Sebastian Woźnicki. Uzyskał on 668 głosów. Drugie miejsce zajął przedsiębiorca Robert Willisch.

Drugi etap – wojewódzki finał Plebiscytu, do którego awansowali nasi zwycięzcy, będzie trwać od piątku 15 lutego do środy 27 lutego do godziny 22 (o tej godzinie zakończy się głosowanie).