MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Aktywność dzieci w związku z wiosną, wzrasta. Funkcjonariusze policji prowadzą działania na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Akcja "Profilaktyczna wiosna"
Akcja "Profilaktyczna wiosna" KPP Wągrowiec
Ciepłe dni mobilizują dzieci i młodzież do zwiększonej aktywności. Ważne, by w tym czasie, były bezpieczne. Policja prowadzi akcję "Profilaktyczna wiosna" - są to spotkania z dziećmi i młodzieżą celem uświadomienia o poprawnym zachowaniu, by nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

"Profilaktyczna wiosna", to akcja policyjna mająca za zadanie poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Spowodowane jest to tym, że obecnie, kiedy jest piękna pogoda, choć nie zawsze jest ona wyznacznikiem, młodsi zwiększają swoją aktywność, np. jeżdżą więcej na rowerze, przebywają w okolicach akwenów, grają w piłkę w różnych miejscach. Jest to również wspieranie nauczycieli w przedszkolach i szkołach, by tematykę szeroko rozpowszechniać.

Prowadzone w przystępnej formie zajęcia są dostosowane do odbiorców

- Profilaktyk społeczny KPP w Wągrowcu sierż. Julia Ciesielska aktywnie pracuje z dziećmi kilkuletnimi, przekazując w przystępnej formie najważniejsze informacje dotyczące zwłaszcza zachowania w ruchu drogowym, ale też sięga do podstaw – kim jest policjant, jak wezwać pomoc, na co uważać w domu, gdzie może nam grozić jakieś niebezpieczeństwo, jak się zachować poza domem.

- mówi asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec

Starsze dzieci, we wczesnym wieku szkolnym, poznają zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli, jak rozpoznać niebezpieczne sytuacje i jak w nich się zachować. W tych spotkaniach często sierż. Ciesielskiej towarzyszy sierż. Klaudia Rozmiarek – na co dzień zajmująca się przestępstwami popełnianymi przez osoby nieletnie.

- Nastolatkowie, to grupa naszych słuchaczy, dla których policjanci dostosowują tematykę zajęć. Odpowiedzialność prawna wynikająca z ich wieku, rozpoznawanie zachowań kryminogennych, problemy społeczne związane z alkoholizmem, narkomanią, prostytucją, subkulturami i sektami religijnymi. Nierzadko podejmowane są tematy zahaczające o procedery handlu ludźmi, rejestrowania i publikacji wizerunku.

- dodaje Dominik Zieliński

Jak tłumaczy oficer praca profilaktyczna z dziećmi i młodzieżą to też często forma przyzwyczajenia do munduru.

- Niekiedy zdarza się że rodzice straszą dzieci słowami „bo policjant Cię zabierze”. Walczymy z tą nieufnością, gdyż w sytuacji kryzysowej dziecko musi wiedzieć, do kogo zwrócić się o pomoc. Dziecko straszone policjantem nie będzie chciało do niego podejść, a wręcz będzie unikało kontaktu, chowając się przed nim.

Często, w miarę możliwości, policjantom towarzyszą pies służbowy oraz, znany wszystkim, Sierżant Pyrek.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto