Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

26. Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego za nami!

Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
26. Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Wągrowiec, hala sportowa w ZS nr 1, ul. Kcyńska
26. Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Wągrowiec, hala sportowa w ZS nr 1, ul. Kcyńska Alicja Tylkowska
To była ostra, ale i radosna rywalizacja! XXVI Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego przeszła do historii!

26. Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi, to zestaw gier zespołowych: halowa piłka nożna oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn. Do tego dochodzą konkurencje rekreacyjne - m.in. rzut lotką, podnoszenie odważnika, strzał piłką do bramki, wielobój, przeciąganie liny oraz rzuty piłką do kosza. Jako dodatkowa konkurencja odbył się również konkurs Wiedzy o Sporcie i Zrzeszeniu LZS kobiet i mężczyzn. Właśnie te zmagania stały się udziałem sportowców z 15 powiatów województwa wielkopolskiego, które walczyły o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka.

To 4 spartakiada, która odbywa się w Wągrowcu, a to dla nas ogromne wyróżnienie.

- obecnych powitał prowadzący imprezę

Po powitaniu współorganizatorzy wydarzenia złożyli meldunek gotowości do rozpoczęcia i przeprowadzenia spartakiady Przewodniczącemu Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Poznaniu, Tadeuszowi Tomaszewskiemu (poseł na Sejm RP).

Nasze wielkopolskie Zrzeszenie LZS, od chwili powstania województwa wielkopolskiego, jest partnerem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wiem o tym, że o wszystkim decydują ludzie - więc na początku chciałem Wam, drogie koleżanki i koledzy ze struktur zrzeszenia LZS, serdecznie podziękować za Wasz wysiłek, za trud i za to, że soboty i niedziele poświęcacie dla rodziny LZS. Na ręce Pana starosty i wszystkich obecnych gości - samorządowców, dziękuję za współpracę. To wiele zadań - ale trzeba mieć otwarte serce, aby wspierać rozwój sportu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

- powiedział Tadeusz Tomaszewski.
Padły również słowa uznania za wybudowanie wspaniałej hali sportowej, przy ul. Kcyńskiej, gdzie odbywała się spartakiada.

Na spotkaniu sportowym obecni byli również samorządowcy z powiatu wągrowieckiego oraz przedstawiciele władz Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, jak i dyrektorzy wągrowieckich szkół.

Przybyłych na wydarzenie powitał Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc

Jesteśmy w hali sportowej, która niebawem będzie obchodziła swój pierwszy rok. Życie tutaj tętni 7 dni w tygodniu. Po raz 4 mamy zaszczyt gościć Państwa na Finale Wojewódzkim. Współpraca z klubami sportowymi, na różnym poziomie, jest możliwa, m.in. dzięki szkołom. Dzisiejsze zawody poprowadzi Sędzia Główny, Andrzej Wieczorek. Otwieramy 26. Zimową Wielkopolską Spartakiadę LZS Mieszkańców Wsi!

Wydarzenie uświetnił również występ artystyczny Zbigniewa Zaranka, zwycięzcy 4 edycji programu The Voice Senior.

Konkurs wiedzy LZS

W konkursie startował 1 reprezentant powiatu - bez względu na płeć i wiek. Test składał się z 30 pytań, a na odpowiedzi przeznaczono 15 minut. Były to pytania z historii sportu LZS woj. wielkopolskiego oraz 10 pytań ze startów polskich olimpijczyków w Rio de Janeiro (2016 r.), Pyeongchang (2018 r.), Tokio (2021r.) i Pekin (2022).

Cele Zimowej Spartakiady są niezwykle ważne

Cele, które przyświecały wydarzeniu, to popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród mieszkańców wsi województwa wielkopolskiego oraz aktywizacja środowiska wiejskiego do systematycznego działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej i rekreacji.

Punktacja końcowa:

 • Ostrów Wielkopolski - 136,50
 • Gniezno - 86
 • Piła - 185
 • Chodzież - 161
 • Konin - 152
 • Poznań - 114,50
 • Ostrzeszów - 182,50
 • Wągrowiec - 235
 • Grodzisk - 25
 • Pleszew - 102,50
 • Turek - 10
 • Jarocin - 20
 • Środa Wielkopolska - 141,50
 • Czarnków - Trzcianka - 139
 • Wolsztyn - 55,50
od 7 lat
Wideo

Komentarze po meczu Arki Gdynia z Wisłą Płock

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto