Nielba odpada z Pucharu Polski. Porażka na własnym boisku z Steico Notecią Czarnków.

Robert Pilachowski
We wtorek, 9 kwietnia, na stadionie OSIR im. Stanisława Bąka Nielba podejmowała Steico Noteć Czarnków. Mecz był rozgrywany w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Niestety, nasi piłkarze przegrali 0:3.

Nielba wznowiła rozgrywki rundy wiosennej 23 marca i od tego czasu jej gra nie zachwyca. W trzech ostatnich meczach zdobyła 4 punkty i spadła w tabeli 4. ligi na piąte miejsce. Kibice liczyli, że w rozgrywkach Pucharu Polski nielbiści pokażą się z lepszej strony. Zadanie było jednak o tyle trudne, że przeciwnikiem była drużyna z 3. ligi - Steico Noteć Czarnków. Niestety żółto-czarni przegrali mecz 0:3 i odpadli z rozgrywek.

0:2 do przerwy

Nielba zaczęła mecz dość ospale i miała problem z konstruowaniem akcji. Na tle wyżej notowanego rywala ich gra nie zachwycała. Piłkarze Noteci w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji, z czego wykorzystali dwie. Wynik meczu otworzył Jakub Orwat. Na szczególną uwagę zasługuje jednak druga bramka - był to piękny strzał zza pola karnego w samo okienko bramki, autorem tego gola był Szymon Piekarski.

W przerwie meczu trener Nielby zdecydował się na trzy zmiany. Początek drugiej połowy był wyraźnie lepszy w wykonaniu nielbistów. W tym okresie wągrowczanie wykreowali kilka akcji. Niestety, żadna z nich nie przyniosła bramki. W samej końcówce to piłkarze Noteci powiększyli dorobek bramkowy, bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Eryk Kryg. Mecz zakończył się tym wynikiem, a Nielba żegna się z Pucharem Polski.

Kolejny mecz

Następny mecz piłkarzy Nielby odbędzie się już najbliższą sobotę, gdy nasi zawodnicy udadzą się do Tarnowa Podgórnego. Trzymamy kciuki, aby tym razem przywieźć 3 punkty. Jest to niezbędne, aby cały czas liczyć się w walce o awans do 3 ligi.