Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje w 2024 roku - gdzie i kiedy można zgłosić się po pomoc?

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
pixabay
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wągrowcu, pomaga prawnie mieszkańcom Wągrowca. Działania są nieodpłatne. Dotyczy to również bezpłatnych porad obywatelskich i mediacji.

Mieszkańcy Wągrowca mogą nieodpłatnie skorzystać z pomocy prawnej, jak i uzyskać bezpłatną poradę obywatelską i mediacjami.

Z porad prawnych może skorzystać każda osoba, która złoży oświadczanie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorca w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej pod warunkiem, że dodatkowo złoży oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje różnorodne dziedziny, w tym między innymi kwestie zadłużeń, sprawy mieszkaniowe oraz problemy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Nieodpłatna mediacja może być prowadzona w sprawach małżeńskich, rodzinnych, sąsiedzkich, konsumenckich i innych, w tym również w sprawach toczących się już na drodze sądowej, o ile sąd nie skierował jeszcze sprawy do mediacji sądowej.

- poinformował Urząd Miejski w Wągrowcu

Mieszkańcy mogą zgłaszać się w każdy piątek od 11:00 do 15:00

Pomoc można otrzymać w w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, przy ulicy Wierzbowej 1 w Wągrowcu. Aby skorzystać z takiej formy pomocy należy dokonać rezerwacji online pod rządowym adresem internetowym albo zadzwonić pod numer telefonu: 665 300 445 (w poniedziałki od godz. 8:00 do 16:00, od wtorku do piątku od godz. 7:30 do 15:30). Można również wysłać wiadomość pocztą e-mail na adres: [email protected]

Wsparcie dotyczy świadczenia pomocy na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższych, w szczególności w przypadkach znęcania się fizycznego i psychicznego, przemocy domowej, oszustw, włamań, kradzieży, wypadków drogowych, pobić, gróźb, uchylania się od alimentów, a także w sytuacji pokrzywdzenia innymi rodzajami przestępstw.

- dodaje wągrowiecki magistrat

Wykaz wszystkich punktów pomocowych - z terminami i godzinami dyżurów - można znaleźć na stronie Starostwa Powiatowego W TYM MIEJSCU

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto