MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Urzędzie Miejskim w Mieścisku będzie winda zewnętrzna - podpisano już umowę z wykonawcą. Prace rozpoczną się niebawem

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
FB Przemysław Renn - Wójt Gminy Mieścisko
To będzie szeroko zakrojona inwestycja - Urząd Miejski w Mieścisku będzie miał windę zewnętrzną. Dostrzeżono niedogodności dla petentów z niepełnosprawnościami i starszych osób. Plan inwestycji zakłada budowę windy, ale nie tylko.

Prawie 550 tysięcy złotych wyniosło dofinansowanie dla Gminy Mieścisko z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON. Pieniądze przeznaczone są na dużą inwestycję - będzie to budowa windy zewnętrznej przy budynku Urzędu, a także parking. Jednak to nie wszystko!

Budynek Urzędu Gminy, pomimo iż jest to miejsce publiczne, nie spełnia podstawowych zasad dostępności - do wejścia prowadzą schody, których pokonanie jest niemożliwe dla wielu osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, wewnątrz budynku załatwianie wielu spraw odbywa się na różnych piętrach, na które można się dostać wyłącznie schodami. Teraz się to zmieni!

- poinformował, jeszcze w ubiegłym roku, Przemysław Renn, Wójt Gminy Mieścisko

Winda zewnętrzna i parking - ale nie tylko

Winda w Urzędzie Gminy pomoże dotrzeć do każdego piętra w budynku z poziomu chodnika. To wielkie ułatwienie, głównie dla osób z niepełnosprawnościami i starszych. Co prawda będzie ona znajdować się na tyłach budynku, ale dojście do niej nie będzie trudne. Powodem takiego właśnie planu jest brak miejsca od frontu Urzędu. Dodatkowo, z powodu braku miejsc do parkowania przed obiektem, wybudowany będzie parking z 25 miejscami, również z tyłu budynku.

Prócz windy i parkingu, w ramach realizacji zadania wewnątrz budynku powstanie punkt obsługi klienta, gdzie będzie można załatwić podstawie sprawy jak złożenie wniosku, odbiór dokumentów itp.. Punkt będzie znajdował się na parterze.

- dodaje Przemysław Renn

Rozwiązania, które zostaną wprowadzone w Urzędzie Miejskim w Mieścisku, to dobry krok dla likwidacji barier architektonicznych, których w Polsce jest jeszcze sporo. Osoby z niepełnosprawnościami, jak i seniorzy, będą mogli, dzięki wprowadzonym innowacjom na godnym poziomie uczestniczyć w życiu społecznym, gdzie pokonywanie schodów staje się nierzadko ogromnym problemem.

Prace potrwają kilka miesięcy

Pomimo dość długiego czasu realizacji inwestycji Urząd Miejski będzie działał normalnie, choć pewnie nie zabraknie drobnych uciążliwości.

- Za chwilowe niedogodności uzyskamy jednak pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, dlatego proszę o wyrozumiałość w tym czasie podczas wizyt w Urzędzie.

- mówi burmistrz Mieściska

Wykonawcą zadania będzie firma GRINGO Sp. z o.o. z Wągrowca - całkowity koszt inwestycji, to 883.562,26 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto