MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa drogi na działkach i rozbudowa drogi powiatowej w Rąbczynie stają się powoli faktem! Umowa na sporządzenie dokumentacji podpisana!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Podpisanie umowy na sfinansowanie i przygotowanie dokumentacji technicznej z firmą BGW Spółka z o.o. dla remontu dróg w Rąbczynie
Podpisanie umowy na sfinansowanie i przygotowanie dokumentacji technicznej z firmą BGW Spółka z o.o. dla remontu dróg w Rąbczynie Starostwo Powiatowe w Wągrowcu
Rozbudowa drogi powiatowej oraz budowa drogi na działkach nr 166 i 163 w Rąbczynie, to wyczekiwane inwestycje. Zbliżają się one wielkimi krokami - w środę, 28 lutego, w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, została podpisana umowa na sfinansowanie przygotowania dokumentacji technicznej dla tych zadań.

Nad wspólną koncepcją rozwiązań komunikacyjnych w Rąbczynie trwały długie dyskusje, które właśnie przyniosły oczekiwany efekt. Umowa na wykonanie i sfinansowanie dokumentacji technicznej pomiędzy BGW Spółka z o. o. a Powiatem Wągrowieckim oraz Gminą Wągrowiec została podpisana! Realizacja zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1609P w miejscowości Rąbczyn na odcinku od km 6+970,00 do km 8+450,00 oraz budowy drogi na działkach nr 166 i 163 w Rąbczynie" zbliża się zatem wielkimi krokami.

Dokumentacja zawierać będzie: budowę skrzyżowania typu rondo, przebudowę jezdni, zatok parkingowych, zjazdów, chodników oraz infrastruktury towarzyszącej związanej z funkcjonowaniem drogi jak również będącej w kolizji z planowaną inwestycją. Celem prac jest usprawnienie obsługi komunikacyjnej przyległego terenu oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu.

Po opracowaniu dokumentacja będzie przekazana przez BGW na rzecz powiatu i gminy. Następnym krokiem będzie zaplanowanie harmonogramu i sposobu finansowania inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto