Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciąg ulic w Damasławku wyremontowany! Poprawiła się estetyka i bezpieczeństwo!

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
FB Cyprian Wieczorek - Wójt gminy Damasławek
Jak poinformował Wójt gminy Damasławek, Cyprian Wieczorek, ciąg ulic: Piastowskiej, Pałuckiej, i Placu Wiosny Ludów w Damasławku odebrano po remoncie. Inwestycja była wyczekiwana przez lokalną społeczność.

Zakończył się odbiór ulic: Piastowskiej, Pałuckiej, i Placu Wiosny Ludów w Damasławku. Poprawiliśmy bezpieczeństwo i estetykę.

- taką informację można przeczytać w mediach społecznościowych Wójta Gminy Damasławek, Cypriana Wieczorka

Realizacje zostały zaproponowane już w 2019

Odbyło się to na na zebraniu wiejskim. Pierwszym krokiem było opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej - udało się to przy udziale środków z funduszu sołeckiego. Przebudowa ciągu komunikacyjnego w Damasławku, czyli ulic Piastowskiej, Pałuckiej i Placu Wiosny Ludów, to był priorytet dla lokalnej społeczności. Realizacja inwestycji nie była do końca pewna - jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze, ale nie tylko. Wzrastający poziom inflacji spowodował, że koszty przedsięwzięcia znacznie urosły - podwyżkom cen uległy materiały budowlane. Do tego dołączyły się również problemy z wyłonieniem wykonawcy. Tematy zostały jednak korzystnie rozwiązane.

Jakie działania zrealizowano m.in. na ciągu ulic?

Na odcinku 411 metrów i szerokości 6 metrów położona została nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego - jest to mieszanka mineralno-asfaltowa, składająca się z mieszaniny kruszywa i asfaltu, jako lepiszcza. Jest to materiał bardzo trwały, więc nawierzchnia powinna służyć wiele lat. Dodatkowo, po wielu latach, remontu doczekał się jeden z, jak to określają mieszkańcy, najgorszych chodników w Damasławku.

Wykonawcą inwestycji była firma GABRODROG Paweł Kubicki ze Żnina. Całkowita wartość kontraktu była niebagatelna - to 1 132 500,00 złotych. Zadanie dofinansowane zostało z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - kwota objęła 90% kosztów całego przedsięwzięcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jaśkowiak ponownie prezydentem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto