Derby powiatu na remis! Kolejna porażka Wełny Skoki. Podsumowanie weekendu w niższych ligach.

Kacper Bagrowski
Derbowe starcie było niezwykle wyrównane i emocjonujące
Derbowe starcie było niezwykle wyrównane i emocjonujące Kacper Bagrowski
W miniony weekend w klasie okręgowej doszło do niezwykle emocjonującego, derbowego meczu pomiędzy Sokołem Damasławek i Unią Wapno. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, wywalczonym przez Sokoła w dramatycznych okolicznościach. Co jeszcze działo się w powiecie?

V Liga

Wełna Skoki znów przegrała. Podopieczni Dawida Jasińskiego nie są już w dołku, a w głębokim dole. Co więcej, zaczynają się tam urządzać i nic nie wskazuje na to, żeby mieli ochotę z niego wyjść. W sobotę na wyjeździe ulegli 1:0 Orkanowi Śmiłowo, który w lidze jest czternasty. Po czterech porażkach z rzędu skoczanie są coraz bliżej dolnej połowy tabeli. Zajmują dziewiąte miejsce, ale będące za ich plecami Lechia Kostrzyn i Leśnik Margonin zdobyli tyle samo punktów. Kolejna porażka może oznaczać więc duże kłopoty...

Dużo lepiej w minionej kolejce poradził sobie Zamek Gołańcz. Na własnym stadionie rozbili oni Lechię Kostrzyn aż 5:0. Dwie bramki strzelił Janicki, a po jednej dorzucili Jaworski, Mazurowski i Kozłowski. Świetny występ pozwolił Zamkowym utrzymać się na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Niestety, nie mają już zbyt dużych szans na awans do IV ligi. Ale może w przyszłym sezonie?

Już za tydzień czeka nad derbowe starcie w V lidze. Do Gołańczy przyjedzie ekipa Wełny Skoki. Spotkanie to będzie otwarte dla publiczności. Początek o godzinie 17:00.

Klasa Okręgowa

Derby w piątej lidze przed nami, a za nami starcie pomiędzy drużynami z powiatu w okręgówce. Do Damasławka przyjechał wyżej notowany zespół Unii Wapno. Choć w pierwszych minutach groźniejsze akcje przeprowadzali goście, to jednak pierwsza połowa zdecydowanie należała do Sokoła. Przejęli oni inicjatywę, ale nie przełożyło się to na gole. Te padły dopiero po przerwie. Piłkarze z Damasławka tak jak w pierwszej połowie - na początku dali Unii Wapno dużo swobody, co skończyło się dla nich fatalnie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował Wisniewski. Po tym wydarzeniu Sokoliści, którzy obiektywnie byli w tym meczu po prostu lepsi rzucili się do szaleńczych ataków. Te przyniosły oczekiwany skutek dopiero w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Ariel Borucki, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. W ostatnich sekundach oba zespoły zmarnowały jeszcze p jednej klarownej sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Unia w tabeli jest piąta, Sokół dziesiąty. W najbliższej kolejce piłkarze z Wapna podejmą u siebie czerwoną latarnię ligi - Tarnovię Tarnówka, gracze z Damasławka zaś udadzą się na wyjazdowe spotkanie z Iskrą Krajenka.

Odwiedziliśmy ten mecz z aparatem. Zobaczcie galerię!

Derby powiatu na remis! Kolejna porażka Wełny Skoki. Podsumo...

Klasa A

Nie popisał się w tej rundzie Sokół Mieścisko. Na własnym stadionie zremisowali oni z Lubońskim KS 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Wojtkowiak. Remis ten może boleć, ponieważ nie był to rywal z najwyższej półki. A rywale w walce o awans nie próżnowali. Liderujący w tabeli KS Fałkowo rozbiło Tarnovię II Tarnowo Podgórne aż 11:1 i powiększył swoją przewagę nad Sokołem do siedmiu punktów. Piłkarze z Mieściska są szóści. Kolejny mecz czeka ich już w środę, 12 maja, kiedy to udadzą się do Kiekrza na zaległy mecz z ekipą Poznań FC. W weekend zaś czeka ich kolejny wyjazd, tym razem zmierzą się z zespołem Lotnik-1997 Poznań

Klasa B

Patriot wreszcie zwycięski! Piłkarze najmłodszego klubu w powiecie zagrali na wyjeździe z KS Uchorowo i zdołali wygrać w tym spotkaniu (zakończonym iście tenisowym wynikiem) 4:6. Gole dla Patriotów strzelili Stefański, Hadgan, Rozmaciński, Chełmikowski, Kirszke i Floryan. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Mieściska awansował z dziesiątej na ósmą pozycję w tabeli. W niedzielę, w Mieścisku podejmą zespół GKS Gułtowy.

Od 15 maja na stadionach mogą pojawić się kibice.

Komplet wyników

Orkan Śmiłowo - Wełna Skoki 1:0
Zamek Gołańcz - 1922 Lechia Kostrzyn 5:0
Sokół Damasławek - Unia Wapno 1:1
Sokół Mieścisko - Luboński KS 1:1
KS Uchorowo - Patriot Mieścisko 4:6

Odwiedziliśmy z aparatem mecze Wełny Skoki z Huraganem Pobiedziska oraz Zamku Gołańcz z Notecią Czarnków.

Majówkowe granie w niższych ligach. Słabe wyniki powiatowych...